Dark Horse çizgi romanları artık Comixology'de!

Frank Miller’ın Sin City  ve Grendel ‘ı, Mike Mignola’nın Hellboy ‘u gibi özel çizgi romanların yanında, Akira , Berserk ve Gantz gibi mangaları da kendi kataloğunda bulunduran, bir süredir Comixology’ye dahil olmak yerine Kindle Store’la sınırlı kalmayı tercih eden Dark Horse, dijital çizgi roman okurlarını üzmeye başlamıştı. Ama artık dijital platformlarda çizgi roman okumayı seven okuyucuların hayalleri gerçek oldu ve Dark Horse, Comixology’yle işbirliğini duyurdu.

Bilmeyenler için kısaca bahsedelim. Comixology, dünyanın en büyük dijital çizgi roman arşivine sahip. Marvel ve DC Comics başta olmak üzere, 75’ten fazla yayınevinin yanında bağımsız çizerlerle de çalışıyorlar. İnternet üzerinden, istediğiniz her çizgi romana, mangaya ve grafik romana ulaşmak çok kolay olduğu gibi, Guided View uygulaması sayesinde de film seyreder gibi çizgi roman okuyorsunuz! Pratik olduğu kadar, hesaplı da bir platform ayrıca. Bu kadar popüler oluşu sürpriz değil.

Dijital bir çağda yaşıyoruz, yatırım yapmanın en akıllıca olduğu alan, sanal dünya belki de. Teknoloji çoğu şeyi daha ulaşılabilir hale getiriyor, dahası üretici ve tüketici arasındaki diyaloğu da daha verimli ve güncel kılıyor. Haliyle Dark Horse gibi şirketler de kitleleriyle bu şekilde bağ kurmak ve geri dönüş almak istiyor. Bu hamle de en çok, okuyamadığı tek bir sayı yüzünden uykusu kaçanlara, bir köşede Daredevil hatmederken saati unutup, gecikenlere, ne zaman bir kitapçı ya da daha da iyisi çizgi roman dükkanı görse girmekten kendi alamayanlara yarıyor. Hadi lafı fazla uzatmadan sizi Comixology ile başbaşa bırakalım!