David Bowie'nin anısına Berlin'deki evine özel bir plaka asıldı

Bu yılın başında hayatını kaybeden efsanevi müzisyen David Bowie’nin birçok önemli albümü hazırladığı dönemde yaşadığı Berlin’deki evine, sanatçının anısına özel bir plaka asıldı.

David Bowie’nin 1976 – 1978 yılları arasında Iggy Pop’la birlikte Berlin’de geçirdiği uzun zamanlarda yaşadığı ev, ayrıca, sanatçının kariyerinde de oldukça önemli bir dönemi temsil ediyordu. LowHeroes ve Lodger albümlerini Berlin’de yaşadığı dönemde yayınlayan Bowie’nin gelmiş geçmiş en büyük hitlerinden biri olan “Heroes” da burada ortaya çıkmıştı. Dün akşam, Berlin valisi Michael Müller tarafından yapılan bir açıklama ile Bowie’nin anısına, yaşadığı evin duvarına bir plaka asıldı. “Heroes” şarkısının sözlerinden alıntı yapılan plakayı aşağıda görebilirsiniz.

The commemorative plaque dedicated to musician David Bowie reading 'In this house lived from 1976 to 1978 David Bowie. During this time the album Low, Heroes and Lodger have been created. They were storied in music history as the Berlin Trilogy' is displayed at the artist's former appartment in Berlin in August 22, 2016. / AFP / TOBIAS SCHWARZ (Photo credit should read TOBIAS SCHWARZ/AFP/Getty Images)