Dead Boy Detectives kadrosuna son transfer Lukas Gage

Yıllardır yolu gözlenen The Sandman uyarlamasının layığıyla gerçek olmasının ardından başka Neil Gaiman anlatıları da ekrana taşınıyor. İlk olarak 1991’de Sandman #25 sayfalarında görülen ve sonra hem kendi macerları hem de birçok farklı DC / Vertigo serisinde karşımıza çıkan Dead Boy Detectives sırada. Diziye dair ilk iddialar geçtiğimiz yıl ortaya atılmış; sonrasında da HBO Max’in sekiz bölümlük ilk sezon siparişini verdiği duyurulmuştu. 


Steve Yockey’nin senaryosunu yazdığı ve Beth Schwartz’la birlikte yürütücü yapımcılığını üstlendiği dizi şimdi de oyuncu kadrosuna yapılan heyecan verici bir eklemeyle gündemde. Son yılların ses getiren, bol ödüllü televizyon yapımları Euphoria ve The White Lotus’taki performanslarıyla tanınan İngiliz oyuncu Lukas Gage, Dead Boy Detectives için kamera karşısına geçecek. 

Öldükten sonra dünyayı terk etmeyip, buradaki kimi doğaüstü güçlerle işlenen suçları aydınlatmak üzere dedektiflik yapmaya başlayan iki arkadaş Charles Rowland ve Edwin Paine odakta olacak. Kendi roman ve çizgi romanlarının sinematik uyarlamalarında senarist ya da yapımcı olarak künyede görmeye alışkın olduğumuz Neil Gaiman ise projede yok.

dead boy detectives

Dead Boy Detectives, HBO Max’te yayımlanan bir diğer çizgi roman uyarlaması Doom Patrolın bir spin-off’u olacak. Zira bu iki karakter, dizide de mevcut. Charles Rowland’ı Game of Thrones’da Ned Stark’ın gençliğini oynayan Sebastian Croft; Edwin Payne karakterini de Ty Tennant canlandırmıştı. Fakat bu iki oyuncu Dead Boy Detectives kadrosunda yok. Başroller ​​George Rexstrew ve Jayden Revri ikilisinin.

Dizide izleyeceğimiz diğer oyuncular arasında Kassius Nelson (Last Night in Soho), Briana Cuoco (The Flight Attendant) ve Yuyu Kitamura (The Expatriates) da bulunuyor. Ayrıca Doom Patrol’da Night Nurse’e hayat veren Ruth Connell de aynı karakterle karşımıza çıkacak.

Lukas Gage, diziye Cat King rolüyle dâhil oldu. Kedi ruhuna sahip olan karakter Edwin’e özel bir ilgi duyan gezgin, düzenbaz ve büyücü bir karakter olarak tanımlanıyor Cat King.