Deadpool & Wolverine’e ilk bakışı atma zamanı

Yazı: Melis Tire

Disney’in 20th Century Fox’u almasının ardından çekilen ilk Deadpool macerası yaklaşıyor. Hugh Jackman’ın 2017’den sonra ilk kez Wolverine rolünde kamera karşısına geçtiği Deadpool & Wolverine’den ilk fragman 2024 Super Bowl yayın kuşağında paylaşıldı. Filmin vizyon tarihi de 26 Temmuz 2024 olarak açıklandı.

Colossus, Negasonic Teenage Warhead, Dopinder, Shatterstar gibi önceki sinematik Deadpool maceralarında gördüğümüz karakterler fragmanda yine göze çarpıyor. Ayrıca son olarak Succession’daki Tom Wambsgans performansıyla 74. Emmy Ödülleri’nde Drama kategorisinde En İyi Yardımcı Oyuncu ödülünü alan Matthew Macfadyen’in de filmde canlandırdığı karaktere ilişkin gizem de çözülmüş oldu. İngiliz oyuncu, Marvel sinematik evrenine Paradox rolüyle adım atıyor. Wade Wilson’ı kaçıran TVA (Time Variance Authority) ajanlarının lideri olarak gördüğümüz Paradox, Deadpool’u yeni bir görev için ikna ediyor fragmanda.

Logan filminden sonra Hugh Jackman suretindeki Wolverine ile kavuşacağımız Deadpool 3 filminin ilk senaryo taslağı Bob’s Burgers ile tanıdığımız Wendy Molyneux ve Lizzie Molyneux-Loeglin tarafından yazılmıştı. Senaryoyu son hâline getiren isimler ise ilk iki filmin yazarları olan Rhett Reese ve Paul Wernick. 

Yönetmen koltuğu ilk filmde Tim Miller, ikinci filmde de David Leitch’a teslim edilmişti. Bu pozisyonda bir değişiklik daha yaşanıyor. Ryan Reynolds ile 2021’de vizyona giren Free Guy filminde de çalışan, çeşitli Stranger Things bölümleri için de kamera arkasına geçen Shawn Levy rejisiyle bir Deadpool macerası izleyeceğiz. Free Guy’a rağmen heyecan yüksek!