Demonation Festivali No:11 // 4. gün (Babylon)

Bağımsız ve heyecan yaratan sesleri bir araya getiren Demonation Festivali, 11. edisyonuyla geri dönüyor. Üstelik bugüne kadarki en geniş programıyla; İstanbul’daki 6 farklı mekânda, 5 güne yayılarak!

Bant Mag. sunar: Demonation Festivali No: 11, 11-15 Mayıs 2022 tarihlerinde Babylon, Salon İKSV, Müze Gazhane, Vertical, Arkaoda ve Bina sahnelerini mesken edinecek. Ayrıca festival bu sene tam da ruhuna uygun bir şekilde, Bant Mag. ve festivale ev sahipliği yapan mekânların güçlerini birleştirmesiyle bağımsız olarak düzenleniyor. 5 günlük programında tam 17 isim sahnede olacak.

Demonation Festivali’nin uzun yıllardır ev sahiplerinden biri olan Babylon, bu sene de festivalin dördüncü günündeki durağımız olacak. 14 Mayıs Cumartesi akşamı sahne sırasıyla Sinanılmaz, Rinxlaya, Holistic Tsunami ve Su Sonia’nın. Biletler hemen burada. Konserler arasında da bağımsız sahneden klip seçkimiz perdede olacak.

sinanılmaz
Sinanılmaz

(20.00’de sahnede)

Hack The Fool, Lordlar Sofrası, Vico Tüco, Blast, Mosquito gibi farklı uğraşlarıyla da karşımıza çıkan Sinan Kutluay, Kasım 2019’da solo macerası Sinanılmaz’ın ilk parçası “Dönmem Asla”yı yayımladı. Akılda kalıcı vokal melodilerini kalabalık, hatta sinematik denebilecek düzenlemelerle buluşturan parçaları “Beş ve On Yedi”, “Sapkın Sirk”, “Boşver”, “Hepinizi Takipten Çıkacağım”la kendine özgü şarkı yazarlığından örnekler vermeye devam etti. Aslen bir davulcu olan Sinanılmaz, kendisi için görece yeni olan şarkı söyleme pratiğinde Marc Aryan, Serge Gainsbourg, Arctic Monkeys gibi isimlerden etkilendiğini söylüyor. Bu tekliler ne zaman bir albüme evrilecek ya da bir albüm olacak mı, merakla bekliyoruz. Ama en güzel haber şu: Sinanılmaz ilk konserini Demonation kapsamında verecek! 

rinxlaya
Rinxlaya

(21.05’te sahnede)

Deneysel rap sahnesinin köklü oluşumu M4NM bünyesindeki üretimleriyle tanıdığımız Rinxlaya, sürükleyici ve keskin hikâyeciliğini sürreel, tekinsiz ses bloklarıyla harmanlıyor. 2021’de bağımsız olarak yayımladığı ilk EP’si Denek00, Tembel Hayvan, Emiladil, document1 ve Wodashin gibi prodüktörlerle inşa edilmiş beş parçadan oluşuyor. Bünyede öfke, kuşku, isyan gibi duygular uyandırırken zihinde cirit atan soru işaretlerini çoğaltan Rinxlaya flowları, Babylon performansında Wodashin ve çeşitli konuk müzisyenlerin eşliğiyle yankılanacak. Meraklardayız!

holistic tsunami
Holistic Tsunami

(22.10’da sahnede)

2020’de komik olsun diye dümdüz punk rock yapma amacıyla kurulmuş bir grup Holistic Tsunami. Kendilerini bu amaçtan bir hayli sapmış yeni nesil punk rock grubu olarak tanımlıyorlar. Hatta “gitarlarla gönül eğlendirme, bağırma çağırma oluşumu” diyorlar Holistic Tsunami için. İstanbul punk âlemiyle yolunuz bir yerlerden kesişiyorsa, isimlerini duymuş olmanız çok muhtemel; sahnedeki enerjileriyle şimdiden kulaktan kulağa isimleri yayılıyor. Bir tadımlık isteyenlere; Universal Music Türkiye etiketiyle yayımlanan ilk teklileri “Geçen Günler” ve klibini tavsiye ederiz. Nasıl bir fırtınanın yaklaştığını anlatmaya yetecektir.

su sonia
Su Sonia

(23.15’te sahnede)

Los Angeleslı bir baba ile Yozgatlı bir annenin Ankaralı kızı. Su Sonia, bağımsız sahnenin elektronik müzik oluşumu Partapart’ın bir üyesi olarak yıllar önce girmişti hayatımıza. Geçtiğimiz yıl da kendi şarkılarını paylaşmaya başlayarak müzik eksenindeki uğraşlarını yeni bir katmana taşıdı. Bugy ve DJ Suppa ile ortaklaştığı ilk teklileri “VAAT” ve “Paraşüt” ile R&B, house, disco, funk, indie gibi farklı estetikleri buluşturan müziğiyle tanıştık, gözlerimizden kalpler çıkarak! Son teklisi “Bebeklerim” ve animasyon klibi de gözlerden kaçmasın. Kendisi şu sıralar Peter Pan ve Varolmayan Ülke müzikalinde Tinker Bell rolünde de izlenebilir. Demonation’ın 4. gününün kapanışını orkestrasıyla birlikte yapacak!