Denzel Washington radarındaki yönetmenleri açıkladı

Bugünlerde yeni filmi The Tragedy of Macbeth’i tanıtmakla meşgul olan Denzel Washington’ın birlikte çalışmak üzere görüştüğü yönetmenler kimler? Blacktree TV isimli YouTube kanalının sorularını yanıtlayan Denzel Washington, Joel Coen’in ellerinden çıkan son filmini anlatırken, heyecan verici gelecek planları hakkında da bilgilendirdi.

Kariyerinde sırada ne olduğu hakkındaki soru üzerine, birlikte çalışmak istediği üç yönetmen olan Paul Thomas Anderson, Steve McQueen ve Alfonso Cuarón ile olası iş birliklerinden bahsetmiş. Bu ihtimalleri “Paul Thomas Anderson ve ailesiyle harika bir gün geçirdim, Steve McQueen ile harika sohbetler yaptım, Alfonso Cuarón’la bir telefon görüşmesi gerçekleştirdim – aynı zamanda Joel Coen çıtayı yükseltiyor ve onunla da ilerlemeye devam etmek istiyorum” diyerek dile getiren oyuncuyu, belli ki oldukça yoğun bir çalışma takvimi bekliyor.

Washington’ın şimdiye kadar hiçbir ayrıntıya sahip olmadığımız bu projelerin hangisinde yer alacağı hakkında herhangi bir bilgimiz yok. Paul Thomas Anderson, henüz izleme şansı bulamadığımız son filmi Licorice Pizza ile bir süredir gündemde. Aynı anda birden çok proje ile ilgilenen Steve McQueen ise bu aralar Blitz adlı yeni filmine odaklanmış durumda. McQueen ile çalışmak istemesi durumda, bu yapımın kadrosunda yer alabilir Denzel Washington. Alfonso Cuarón ise yeni dizisi The Disclaimer üzerine çalışmalarını sürdürüyor ancak bu zamana kadar açıklanan isimler arasında (Cate Blanchett ile Kevin Kline) Washington yer almıyor.

The Tragedy of Macbeth bir Oscar adaylığı daha getirir mi?

Bir İskoç lordunun üç kahin tarafından kral olacağına ikna edilmesi ve bu yolda hırslı eşi ile birlikte yaptıkları iktidarı ele geçirme planlarına odaklanan The Tragedy of Macbeth, Joel Coen’in kardeşi Ethan Coen olmadan yönetmen koltuğuna oturduğu ilk proje aynı zamanda.

Dokuz Oscar adaylığı ve bu adaylıklardan topladığı iki ödülü ile Denzel Washington’ın Hollywood’un en prestijli oyuncularından olduğunu söylemek yanlış bir tabir olmaz. The Tragedy of Macbeth’teki performansıyla yine bir Oscar adaylığının kapıda olduğuyla ilgili söylentiler de yayılmaya başladı. 2021’de oyuncu olarak yer aldığı bir başka film olan The Little Things’in yanı sıra, bu sene Michael B. Jordan başrollü A Journal for Jordan ile yeniden yönetmen koltuğunda gördük kendisini. Film, Pulitzer ödüllü gazeteci Dana Canedy ile ABD ordusunda asker olan Charles Monroe King’in ilişkisini tüm detaylarıyla aktarmış ancak seyirciden beklediği ilgiyi bulamamıştı.

Yazı: Yiğitcan Genç