Umulmadık bir çarpışma: Denzi x Rinxlaya - Frontal

Fotoğraf: Aylin Güngör

Denzi ve Rinxlaya’nın taptaze güç birliği “Frontal”, iki müzisyenin de kendine özgü ses paletleri ve ifade biçimlerinin yüksek etkili bir çarpışması. Converse’in küresel projesi Our Beat için kaydedilen parçada bangır bangır metal riffleri, pop melodileri ve durdurak tanımayan hip hop flowları iç içe geçmiş.

Frozen Clouds ve Kum & Bedeviler gruplarının da bir üyesi olan Denzi, 2019’dan bu yana solo üretimlerini de sürdürmekte. Son olarak Ocak 2023’te elektronik dokunuşlarla dolu bir emo-rock güzelliği olan “Yapıcak Bi’Şey Yok” teklisini paylaşan Denzi, bir yandan Küçükoda ekibiyle video prodüksiyonları da yapıyor.

Rinxlaya ise sürükleyici ve keskin hikâyeciliğini sürreel, tekinsiz ses bloklarıyla harmanlıyor. 2021’de bağımsız olarak yayımladığı ilk EP’si Denek00’ı çeşitli düetler ve remiksler takip etti. Parya ile ortak kaydettiği bir albüm de ufukta, şimdiye dek iki tekli paylaşıldı bile. Rinxlaya bir yandan görsel üretimlerini de Gubbish mahlasıyla sürdürüyor.

Farklı disiplinlerde üretimler yapan ikiliyi buluşturan, Converse’in “Connect with the Unexpected” mottolu yeni projesi Our Beat oldu. Universal Music Türkiye etiketiyle yayımlanan “Frontal”ın bir kısmı, diğer ülkelerdeki düetlerie birlikte  projenin küresel bir çıktısına dönüşecek parçada da duyulacak. Denzi x Rinxlaya, “Frontal” için prodüktör ve mentor olarak Şevket Akıncı ile çalıştı.