Deradoorian, Eric Copeland, DJ Fitz, Grup Ses Beats ve Çerikunda, Kasım'da İki Gün festivalinde!

Bant Mag. ve Arkaoda’nın iki günlük festivallerinin sıradaki ayağı 14-15 Kasım haftasonunda! Kasım’da İki Gün’ün konukları Deradoorian, Eric Copeland, DJ Fitz, Grup Ses Beats ve Çerikunda!

Festivalin ilk gün programında DJ setler yer alıyor.14 Kasım gecesi, farklı uçlarından topladığı müziklerle tropikal ve psikedelik esintilerle dolu setleriyle tanınan DJ Fitz, Kasım’da İki Gün kapsamında, çok sevdiği Arkaoda kabinine bir kez daha geçiyor! Geçtiğimiz bir yıl içerisinde Tune-Yards, Nekropsi, Palmiyeler, Fairuz Derin Bulut, Pitohui, Ethnique Punch ve Ağaçkakan gibi birçok isme yaptığı remiksleri yayınlayan yerli sahnenin en üretken prodüktörlerinden Grup Ses Beats de festivalin ilk gecesinde kabinde yerini alacak! 14 Kasım’da Arkaoda kabininde dinleyeceğimiz bir başka isim de geçtiğimiz yıllarda hem Türkiye’den şarkılara yaptığı editler hem de nefis miksteypleriyle karşımıza çıkan İstanbul – Berlin eksenli DJ kolektifi Çerikunda olacak.


Kasım’da İki Gün festivalinin pazar programındaysa iki nefis konser yer alıyor. Bu yıl ilk albümü The Expanding Flower Planet’i Anticon etiketiyle yayınlayan, The Dirty Projectors ve Avey Tare’s Slasher Flicks kadrolarından tanıdığımız Angel Deradoorian’ın solo projesi Deradoorian, albümünün Avrupa turnesi kapsamında Arkaoda’da olacak. New York çıkışlı noise grubu Black Dice’ın kurucularından biri olan ve solo kariyerine son iki yılda yayınladığı birçok EP’yle tam gaz devam eden Eric Copeland, kendine has, dans edilebilir noise’uyla ilk İstanbul konserini vermek üzere Kasım’da İki Gün’e geliyor!