"Doctor Strange", Marvel sinematik evreninin hasılat rekorunu dört haftada kırdı

Başrolünde Benedict Cumberbatch’in yer aldığı Doctor Strange, vizyona girişinin dördüncü haftasına Marvel sinematik evreninin en başarılı yapımları arasında yerini aldı. Tek bir kahramana odaklanan filmler arasında şimdiye dek Marvel yapımları arasında en yüksek hasılata ulaşan Doctor Strange oldu.

Tüm vizyon süreleri boyunca en yüksek gişe hasılatı yakalamış olan Marvel filmleri bugüne dek 449 Milyon Dolar’la Thor, 502 Milyon Dolar’la Ant-Man ve 585 Milyon Dolar’la Iron Man olmuştu. Henüz ilk dört haftasında 600 Milyon Dolar’a ulaşan Doctor Strange‘in bu başarısında başarılı tanıtım kampanyalarıyla birlikte son yıların en popüler aktörlerinden biri olan Benedict Cumberbatch’in ana karakteri canlandırıyor olmasının da payı büyük gibi gözüküyor.

Avengers: Infinity War filminde de karşımıza çıkacak olan karakteri bundan sonra daha fazla Marvel yapımında görmemiz de bir hayli olası. Filmin senaristi Jon Spaihts, henüz film vizyona girmeden Doctor Strange karakterini daha derin bir şekilde işlemek istediğini ve devam filmleri için epey heyecanlı olduğunu vurgulamıştı.

Benedict Cumberbatch’le birlikte Chiwetel Ejiofor, Rachel McAdams, Tilda Swinton ve Mads Mikkelsen gibi isimlerin oyuncu kadrosunda bulunduğu Doctor Strange‘in fragmanını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.