“Don’t Look Up” için geri sayım sürerken

Son birkaç yılda Hollywood’un en prestijli yönetmenlerinden biri olarak anılmaya başlayan Adam McKay, kariyerinin dünü ve bugünü arasındaki uçurum nedeniyle şahsına münhasır bir isim. İlk kez 2000’lerin başında, Saturday Night Live için kamera arkasına geçmesinin ardından Anchorman: The Legend of Ron Burgundy ile inanılmaz bir başarı elde etti, uzun süre Will Ferrell başrollü, gişe komedileri çekmeye devam etti. 2015’te ne olduysa oldu, ABD’de patlak verip tüm dünyaya sirayet eden ekonomik krizi işlediği The Big Short ile oldukça iyi eleştiriler alıp devler ligine geçiş yaptı. Ardından gelen Dick Cheney biyografisi Vice da en azından ödül sezonunda yüzünü güldürdü. Yapımcıları arasında yer alıp ilk bölümünü yönettiği Succession’ı saymıyoruz bile.

Pandemi nedeniyle çekimleri olağanüstü şartlarda gerçekleşen yeni projesi Don’t Look Up, inanması zor oyuncu kadrosu nedeniyle bir süredir en merakla beklenen projeler arasındaydı. Doğrudan Netflix kataloğuna eklenecek filmden elimizde detaylı bir sinopsis, fragman ve çeşitli görseller var nihayet. 

Başrollerini Jennifer Lawrence ve Leonardo DiCaprio’nun paylaştığı yapımda Meryl Streep, Cate Blanchett, Tyler Perry, Timothée Chalamet, Mark Rylance, Ron Perlman, Ariana Grande, Jonah Hill, Scott Mescudi (Kid Cudi), Rob Morgan, Himesh Patel ve Matthew Perry göreceğimiz isimlerden sadece birkaçı. Peki ne hakkında bu Don’t Look Up?

Astronomi lisansüstü öğrencisi Kate Dibiasky (Lawrence) ve hocası Dr. Randall Mindy (DiCaprio) şaşırtıcı bir keşifle, Güneş sistemi içindeki bir yörüngede dönen bir kuyruklu yıldız tespit ediyorlar. Ancak bazı sorunlar var: Kuyruklu yıldız, doğrudan Dünya’ya çarpacak şekilde ilerlemekte ve bu tehlikeyi kimse umursamamakta. Kate ve Randall, Dr. Oglethorpe’un yardımıyla bir medya turuna başlıyorlar. Kuyruklu yıldızın çarpmasına sadece 6 ay kalmışken haberlere çıkmaya çalışmak ve çok geç olmadan sosyal medya bağımlısı halkın dikkatini çekmek trajikomik bir göreve dönüşüyor.

Ödül sezonunda ismini sıkça duyacağımız kesin gözüken film, 24 Aralık’ta Netflix’te.