Duffer Kardeşler “Stranger Things” dördüncü sezon ve daha fazlası için Netflix ile el sıkıştı

Netflix’in en başarılı ve popüler dizileri arasında yer alan Stranger Things’in dördüncü sezon onayının kesinleşmesi çok da şaşırtıcı bir haber sayılmaz. Ancak dizinin yaratıcıları Duffer Kardeşler’in Netflix ile Stranger Things dördüncü sezonun yanı sıra henüz detayları açıklanmayan uzun süreli bir film ve dizi anlaşması için masaya oturması dizinin hayranlarını epey heyecanlandıracak bir gelişme sanıyoruz.

Anlaşmayla ilgili “Netflix ile olan ilişkimizi devam ettireceğimiz için çok heyecanlıyız. Netflix yetkilileri bize ve şovumuza bir şans tanıyarak hayatımızı değiştirdi. İlk toplantımızdan itibaren bize inanılmaz bir destek veren, rehberlik yapan ve her zaman hayalini kurduğumuz yaratıcı özgürlüğü tanıyan Netflix bünyesinde yeni hikayeler anlatmak için sabırsızlanıyoruz!” şeklinde açıklama yapan Duffer Kardeşler’in anlaşmasının dokuz figürlü bir rakam ile kapatıldığı ve Netflix’in Game of Thrones yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss ile yapılan beş yıllık sözleşmeye benzediği konuşuluyor. Yani önümüzdeki yıllarda Duffer kardeşlerin yaratıcı zihinlerinden çıkan yeni film ve dizilerle karşılaşmamız kuvvetle olası.

Yukarıdaki videoyla beraber duyurulan Stranger Things dördüncü sezona dair de bazı detaylar paylaşalım. Dördüncü sezon tanıtım videosundan da anlayacağınız üzere yeni sezonda kısmen de olsa Hawkins kasabasının dışına çıkıyoruz. Ancak Duffer Kardeşler Hawkins’in dizi için ana mekânlardan biri olarak kalacağını, hatta yeni sezonda Hawkins’e dönüş temalı bir bölüm üzerinde çalıştıklarını da açıkladı. Yeni onaylanan ancak henüz yürürlüğe sokulmayan kürtaj karşıtı yasadan dolayı Hollywood tarafından kara listeye alınan Georgia eyaleti de dizinin çekimlerine ev sahipliği yapmaya devam edecek gibi gözüküyor. Netflix tarafından yapılan açıklama, yasanın yürürlüğe girmesi durumunda streaming devinin Georgia eyaleti ile olan anlaşmayı gözden geçireceği yönünde.