Ne izlesek: “Loki”, “In the Heights” ve dahası

Farklı platformların kataloglarından haftalık dizi, film, belgesel ve şov tavsiyelerimiz.

Loki
(9 Haziran, Disney+)

Nedir: Marvel Sinematik Evreni’ne temas eden diziler furyasında bu kez, Asgard’ın meşhur hilebaz tanrısının maceralarını takip ediyoruz. Zaman çizgisinin bozulması sonrası duruma müdahale eden Zaman Varyasyonu Otoritesi, Tesseract’i çalan Loki’den yardım talep ediyor.
Neye benzer: Thor, Avengers, bu filmlerin uzantıları ve alternatif evren çılgınlığını işleyen çeşitli yapımlar.
Kimler var: 10 yılı aşkın süredir karakteri canlandıran Tom Hiddleston’a Owen Wilson, Gugu Mbatha-Raw, Sophia Di Martino, Wunmi Mosaku, Sasha Lane ve Richard E. Grant’ın yer aldığı iddialı bir kadro eşlikçi.

In the Heights
(11 Haziran, HBO Max)

Nedir: “Washington Heights” çok kimlikli yapısı, müziğin sesinin hiç kısılmadığı sokakları ve hayal etmekten vazgeçmeyen sakinleriyle özel bir semt. Aynı isimli Broadway oyunundan uyarlanan müzikal; bu semtte şarap satarak hayatını kazanan ve biriktirdiği her kuruşla daha iyi bir geleceğin ümidini taşıyan Usnavi etrafında şekilleniyor.
Neye benzer: Lin-Manuel Miranda’nın yetenekli kaleminden çıkan Hamilton‘a benzer bir seyir zevki verecektir.
Kimler var: ABD’de gişe rekorları kıran Crazy Rich Asians’ın yönetmeni Jon M. Chu dümende, Hamilton yıldızlarından Anthony Ramos başrolde. Çeşitlilik açısından yüz gülümseten oyuncu kadrosu da cabası.

Betty – 2. sezon
(11 Haziran, HBO)

Nedir: New York’taki erkek egemen kaykay dünyasının derinliklerine dalan beş genç kadın, bu alt kültürleri günden güne daha kapsamlı keşfediyor; bir yandan da benliklerini tanıyıp arkadaşlıklarını test eden çeşitli deneyimler yaşıyorlar. İlk sezonuyla Betty, Bant Mag.’ın “2020’nin en iyi yabancı dizileri” dosyasında kendine yer bulmuştu.
Neye benzer: Dizi, yaratıcısı Crystal Moselle’in yönettiği Skate Kitchen (2018) filminin devamı niteliğinde.
Kimler var: Filmde de yer almış Dede Lovelace, Moonbear, Nina Moran, Ajani Russell ve Rachelle Vinberg başrolleri paylaşıyor.

Tuca & Bertie – 2. sezon
(13 Haziran, Adult Swim)

Nedir: Netflix’de yayımlanan ilk sezonun ardından Adult Swim bünyesine katılan animasyonda özgür ruhlu tukan Tuca ile kendinden şüphe eden ardıç kuşu Bertie oldukça sıkı dostlar ve hayatın inişli çıkışlı yollarında birbirlerine rehberlik ediyorlar. Seks otobüsleri, başarısız çömlekçilik girişimleri ve terapi seanslarıyla örülü 10 bölüm bizleri bekliyor.
Neye benzer: BoJack Horseman! Üstelik aynı yaratıcı ekibin ellerinden çıkmış.
Kimler var: Tiffany Haddish, Ali Wong ve Steven Yeun, sesleriyle dizinin üç önemli karakterine hayat veriyorlar.

Bunlar da var!

* Home Before Dark – 2. sezon (Apple TV+, 11 Haziran)
* Love, Victor – 2. sezon (Hulu, 11 Haziran)
* Wish Dragon (Netflix, 11 Haziran)
* Lupin – 2. sezon (Netflix, 11 Haziran)
* Skater Girl (Netflix, 11 Haziran)
* Zenimation – 2. sezon (Disney+, 11 Haziran)
* Trese (Netflix, 11 Haziran)