Duman aylar sonra ilk İstanbul konserini duyurdu

Havaların ısınmasıyla birlikte açıkhava mekânlardan özlediğimiz konser haberleri gelmeye başladı. Pandeminin başından bu yana ilk kez kapılarını açmaya hazırlanan KüçükÇiftlik Park’ta, 9-10 Temmuz’da iki gece üst üste Duman sahnede olacak.

%100 Music Sunar: Park’ta Rock serisinin açılışını yapacakmış bu konserler. KüçükÇiftlik Park’ın #uzakduryakınıma konseptiyle gerçekleşecek serinin de ilk denemesi yani. Konseptin ismini Duman klasiği “Yalnızlık Paylaşılmaz”dan aldığını düşününce, fazlasıyla isabetli bir açılış olduğu ortada. Konserler yalnızca bin kişi kapasitesi ve oturmalı düzende gerçekleşecek.

Duman’ın aylar sonra İstanbul’da vereceği ilk konserlerin biletleri an itibariyle Biletix’te satışta. 9 Temmuz için buraya, 10 Temmuz için de buraya tıklamanız yeterli. Park’ta Rock konserleri ekim ayına dek sürecek ve sahne alacak isimler yakında açıklanacak.

Batuhan Mutlugil sahne özlemini anlatıyor

Bant Mag. No:74’te Gülinler’le ilk solo albümünden hareketle bir sohbete koyulan Duman gitaristi Batuhan Mutlugil, yaklaşık 20 senedir sürekli konser veren grubuyla sahnelerden uzak kalmanın nasıl hissettirdiğine de değinmişti. “Sözlerin ruhu çıksın: Batuhan Mutlugil ve Gülinler” sohbetini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

“Açık havalarda çaldık biraz. Çeşme’de, Bodrum’da. Onlar keyifliydi, yani kısmen. Ama işte çalamamak da bir delirtiyor insanı. Sadece Duman’la yirmi senedir manyak gibi çalıyoruz. Öncesinde de ben kendi gruplarımla olsun işte Yavuz’la, Blue Blues Band ile… Bir sürü grupla haftanın neredeyse yedi günü çalmaya alışık bünye. Hatta bazı geceler Hayal Kahvesi’nden çıkıp Kemancı’da da çalıyorduk. Yani baya alışık bir bünye.”

Bir Masada Oturduk’tan mini Ari Barokas konseri

Gülinler’in sunduğu, Zorlu PSM YouTube kanalında yayımlanan, Bant Mag.’ın da editöryel ve kreatif olarak dâhil olduğu Bir Masada Oturduk programının 28 Mayıs’ta yayımlanan 10. bölümü, Duman’ın basçısı Ari Barokas’ın mini konseri olarak kurgulandı. İlk solo albümü Lafıma Gücenme’yi 2018’de yayımlayan Barokas, program için altı şarkılık özel bir set hazırladı. Çeşitli coverlar, kendi parçaları ve bir de Gülinler şarkısını dinleyebileceğiniz özel bölüm burada.