Ed O’neill bu kez bir mide bulantısını canlandırıyor

Married With Children’ın Al Bundy’si, Modern Family’nin Jay Pritchett’i suretinde farklı on yılların popüler sit-comlarının yıldızı olan Ed O’Neill, televizyon ekranına çok konuşulacak bir rolle dönüyor. FX’te yayımlanacak The Sterling Affairs dizisinde NBA takımı Los Angeles Clippers’ın eski sahibi Donald Sterling’i canlandıracak ünlü oyuncu.

Donald Sterling - Ed O'Neill
Donald Sterling

Donald Sterling ismi, spor dünyasının son yıllardaki en büyük skandallarından biriyle hafızalara kazındı. Doc Rivers’ın koçu, Chris Paul ve Blake Griffin’in yıldızları olduğu Clippers kadrosunun ciddi şampiyonluk adaylarından biri olduğu 2013-2014 sezonunun sonlarında medyaya sızan ses kayıtları, Sterling’in ırkçı söylemlerini ortaya çıkarmıştı. Sevgilisi V. Stiviano’yla yaptığı telefon görüşmesinde şu kan donduran cümleleri sarf etmişti:

“Maçlarımıza Siyah arkadaşlarını getirmeni istemiyorum. Onları etrafımda görmekten memnun değilim. Benim maçlarım dışında onlarla ne yapıyorsan yap, ama Clippers maçlarına davet etme. Özellikle Magic Johnson ile birlikte çektirdiğin resimleri Instagram hesabından paylaşmanı istemiyorum.”

Clippers oyuncuları, ses kayıtlarının sızmasının ardından Golden State Warriors’a karşı çıktıkları Playoff ilk tur 4. maçından önce formalarını sahanın ortasına bırakarak akıllara kazınan bir protestoya imza atmış; diğer takımlar da Sterling’e karşı tepkilerini dillendirmişti. NBA başkanı Adam Silver’ın hızlı ve yerinde bir reaksiyonla ömür boyu organizasyondan kovduğu Donald Sterling’in ardından Clippers’ı Microsoft CEO’su Steve Ballmer devraldı. 

Doc Rivers
Doc Rivers

Dizide koç Doc Rivers’a Laurence Fishburne, Sterling’in eşi Shelly’ye de Jacki Weaver hayat verecek. The Sterling Affairs isimli dizinin kaynak materyali, Ramona Shelburne’ün hazırladığı 30 for 30 podcast’i. Söylenene göre, Clippers taraftarları için bile şaşırtıcı olacak kimi detaylar da diziyle birlikte ilk kez gün yüzüne çıkacakmış.

Al Bundy ve Jay Pritchett gibi izleyiciye tebessüm ettiren karakterlerin ardından Ed O’Neill için yeni bir sayfa açıldığını söyleyebiliriz. Nitekim bu kez tam bir mide bulantısına hayat verecek. Son dönemde Ed O’Neill ismi Amazon Studios yapımı bilim kurgu dizisi ​​Night Sky ile anılıyordu. Başrolü Sissy Spacek ile paylaşacağı duyurulan Ed O’Neill, projeden ayrılmış ve yerine J.K. Simmons ile anlaşılmıştı.