Edgar Wright’ın psikolojik gerilimi “Last Night in Soho”dan yeni görüntüler

Edgar Wright’ın, 2020’de vizyona girmesi beklenirken pandemiden dolayı 1 yılı aşkın süredir rötar haberleriyle gündeme gelen son incisinden yeni bir fragman.

Shaun of the Dead, Hot Fuzz gibi komedilerle adını duyurmuş olsa da zamanla diğer türlere de göz kırpan Wright; en yüksek hasılata ulaşan işi, aksiyon-soygun filmi Baby Driver’ın ardından, zaman atlamalı bir psikolojik gerilim-korku öyküsü olan Last Night in Soho ile karşımızda. Nicolas Roeg’un Don’t Look Now ve Roman Polanski’nin Repulsion’ını bu projenin ilham kaynakları arasında gösteren Wright’a senaryoda, Penny Dreadful ve 1917’nin yazarlarından Krysty Wilson-Cairns eşlik ediyor.

Filmin başrollerini son yıllarda yıldızı gittikçe parlayan 2 isim, Jojo Rabbit’ten anımsadığımız Thomasin McKenzie ve The Queen’s Gambit’le yıldızını parlatan Anya Taylor-Joy üstleniyor. Kadroda ayrıca Doctor Who evreninin 11. doktoru Matt Smith, Game of Thrones’un Olenna Tyrell’i merhum Diana Rigg, A Taste of Honey ile Cannes’da En İyi Kadın Oyuncu ödülüne uzanan Rita Tushingham ve Billy Budd, Superman, The Collector gibi yapımlardaki performanslarıyla akıllarda kalan Terence Stamp de var.

Last Night in Soho, yönetmenin psikolojik gerilim türündeki ilk denemesi. Moda tutkunu bir genç kızın esrarengiz bir şekilde 1960’lara yolculuk yapıp idolüyle tanışmasından yola çıkan anlatı, senenin kuşkusuz en çok beklenen yapımlarından.Dünya prömiyerini geçtiğimiz günlerde 78. Venedik Film Festivali’nde yapan, Türkiye sinemalarında 22 Ekim’de gösterime girecek filmin taptaze fragmanı burada.