Efsane fotoğrafçıların New York sokaklarındaki tutku dolu mesaisinin peşinden giden ''Everybody Street'' Başka Sinema’da

Cheryl Dunn’ın, New York’un ikonik sokak fotoğrafçılarını takip ederek bu geleneğe tarihsel bir bakış getiren Everybody Street ’ini bugün Başka Sinema’da yakalamanız şiddetle tavsiye olunur!

Hayranlık uyandıran fotoğrafçı ve belgeselci Cheryl Dunn, New York’u New York yapan sokak fotoğrafçılığı geleneğini belgelemek ve bu alandaki ikonik isimleri bir araya getirmek için doğru kişi. Kendisi 80’ler ortasında New York’a taşındığından bugüne şehrin sokakları arşınlayarak; sokak yaşamı, sanatçılar, graffiticiler, kaykaycılar, protestocular ve muhtelif karakterleri takip ederek çok büyük ve bir hayli verimli bir mesai yapmakta. Cheryl Dunn’ın büyük ses getiren filmi Everybody Street, aralarında Bruce Davidson, Mary Ellen Mark, Elliott Erwitt, Ricky Powell ve Jamel Shabazz gibi dev isimlerin de bulunduğu, New York’un ikonik sokak fotoğrafçılarını konu ediyor. Everybody Street ile New York sokaklarındaki anlık jestlerin peşine düşmüş bu efsane isimlerin işlerinin detaylarına, çalışma biçimlerine ve yaşantılarına bakış atabilme şansı yakalıyoruz. 16 mm siyah-beyaz film ve renkli HD tekniklerini buluşturan belgesel film, hem New York sokak fotoğrafçılığı geleneği adına tarihsel bir çalışma, hem de kaotik şehrin sinematik bir keşfi tadında.

Profesyonel hayatına 80’li yıllarda boks ringi ortamlarındaki coşkun heyecanı çekerek başlayan Cheryl Dunn’ın bu deneyimi, sokak sanatına karşı olan ilgisiyle birleşince onu doğal olarak kısa süre içinde sokak fotoğrafçılığı alanına yöneltmiş. New York sokaklarındaki bu tutku ve mesainin inceliklerini kaçırmak istemeyenler için Everybody Street’in seans bilgileri burada.