Elvis filminin müzikleri için yıldızlar bir arada

Romeo + Juliet, Moulin Rouge! ve The Great Gatsby gibi görkemli filmlerin yaratıcısı, Avustralyalı sinemacı Baz Luhrmann’ın yönetmenliğini üstlendiği Elvis Presley biyografisi bir ay sonra vizyona girecek. 2019’dan bu yana gündemde olan projeden yeni bir fragman ve soundtrack albümüne dair heyecan verici gelişmeler var.

Elvis filminin başrolü için Harry Styles, Miles Teller ve Aaron Taylor-Johnson isimleri gündeme gelmişti. Nihayetinde ABD’li aktör ve şarkıcı Austin Butlerda karar kılındı. Yönetmen, Elvis’in hikâyesini anlatmak için olağanüstü bir ekip bir araya getirdiğini birçok röportajında dillendirmişti. Nitekim Luhrmann, Elvis Presley’nin yaşantısının birçok tanığıyla birlikte çalışmış. İkonik müzisyenin menajeri Colonel Tom Parker, partneri Priscilla Presley, kendisi ile dostluğundan “Bizim tüm yaratımlarımızın ortak bir yanı vardı” diyerek söz eden B.B. King bunlardan bazıları. Filmde Priscilla Presley’i Olivia DeJonge, Tom Parker’ı Tom Hanks, B.B. King’i ise Kelvin Harrison Jr. canlandırıyor. 

Tabii ki söz konusu Elvis olunca, filmin müzikleri de büyük merak konusu. Geçtiğimiz haftalarda Doja Cat’in soundtrack albümü için kaydettiği “Vegas” parçası dinlemeye açılmıştı. Yapımcılar film müzikleri için festival tadında bir kadro oluşturmuş. Elvis Presley’nin orijinal kayıtlarının yanı sıra yeni besteler ve coverlarla soundtrack albümüne sızan isimler açıklandı: Jack White, Eminem & CeeLo Green, Tame Impala, Stevie Nicks, Denzel Curry, Jazmine Sullivan, Måneskin, PNAU, Chris Isaak gibilerinin yer aldığı kabarık bir listeyle karşı karşıyayız. Başrol oyuncusu Austin Butler da yeni bir kayıtla albümde.

24 Haziran’da vizyona girecek filmin soundtrack albümü de aynı gün RCA Records etiketiyle yayımlanacak. Albümdeki parçaların ne kadarını filmde duyacağımız ya da söz konusu projenin bir eşlikçi albüm olup olmadığı şu an için merak konusu.