Emin Alper imzalı “Alef”ten bir fragman daha

Geçtiğimiz yıl Kız Kardeşler ile etkileyici filmlerine bir yenisini daha ekleyen Emin Alper’in yönetmen koltuğunda oturduğu dizi Alef’ten bu ay içinde iki tanıtım fragmanı gelmişti. Başrollerini Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen’in paylaştığı BluTV orjinal yapımı diziden yeni görüntüler paylaşıldı.


Hem oyuncu kadrosuyla hem de yönetmenliğini yapan isimle, duyurulduğu ilk günden itibaren büyük ses getiren dizi için çalışmalar sürüyor. May Prodüksiyon desteğiyle ekrana taşınacak dizinin senaryosu ise Emre Kayış imzası taşıyor.

Alef, İstanbul Boğazı’nda bir cesedin bulunmasının ardından ortaya çıkan çeşitli cinayetlerin perde arkasındaki ayrıntıları bulmaya çalışan Kemal (Kenan İmirzalıoğlu) ve Settar (Ahmet Mümtaz Taylan)’ın hikâyesine odaklanacak.

Genç ve hırslı dedektif Kemal ile tecrübeli ortağı Settar, hem kişisel hayatları hem de olaylara yaklaşımlarıyla birbirine tamamen zıt karakterler. Onların çatışmalı ortaklığına, bir üniversitede öğretim görevlisi olan Yaşar (Melisa Sözen) da katılacak. Osmanlı ve İslam Tarihi’nden izler taşıyan dizide, ekibin gizemli seri cinayet vakalarını çözmeye çalışırken buldukları her delille yüzyıllar boyu saklı kalan bir sır perdesini de aralayacaklarına şahit olacağız. 

Ne zaman yayınlanacağı henüz açıklanmayan Alef, BluTV ve FX’te izlenebilecek. 

Yazı: Mine Metin