Emma Watson, "The Circle" uyarlamasında Tom Hanks'le birlikte başrolde

Ünlü yazar Dave Eggers’ın 2013 yılında yayımlanan romanı The Circle sinemaya uyarlanıyor. Filmde daha önce rol alacağı açıklanan Tom Hanks’in ardından, kitabın ana karakteri Mae Holland’ı canlandıracak isim de belli oldu: Emma Watson!

Romanda büyük bir internet firmasında çalışmaya başlayan bir teknisyen olan Holland’ın söz konusu firmayla ilgili gerçekleri fark etmeye başlaması üzerinden, dijital çağda kimlik ve gizlilik gibi konuları irdeliyor. The Spectacular Now, Smashed ve bu yaz vizyona girecek olan The End Of The Tour filmlerinin yönetmeni James Ponsoldt’un yönetmenliğini üstleneceği uyarlamanın yapımcılığını da Tom Hanks ve Gary Goetzman üstleniyor.

Emma Watson’ın favori oyuncularından biri olduğunu dile getiren Ponsoldt, Watson’ın duyarlılığı, yeteneği ve zekasıyla The Circle‘ın ihtiyacı olan enerjiyi rahatlıkla verebileceğini düşündüğünü ifade ediyor.

Filmde başrolde Ex Machina‘nın ardından ismi onlarca film için geçmeye başlayan Alicia Vikander’in yer alacağı açıklanmıştı fakat Vikander’in Bourne 5 filminde rol alacağının kesinleşmesinin ardından, The Circle kadrosuna Emma Watson dahil oldu.