Emre Can Swim’in favori DJ setleri

Apeiron Collective’den de tanıdığımız İzmirli DJ ve prodüktör Emre Can Swim’in 17 Temmuz’da Müstesna Records aracılığıyla yayımlanan Biz EP’si nitelikli bir prodüksiyonla işlenmiş dört yeni parçadan oluşuyor. İçine dalmanın her seferinde ayrıksı bir haz verdiği bu EP, hem tedirgin edici anlar hem dansa çağıran groove’larla örülü.

Prodüksiyonlarında da yansımalarını duyduğumuz farklı akımların etkileşimleri, Emre Can Swim’in eklektik DJ setlerinde de kendini belli ediyor. Emre Can Swim, Bant Mag. için hazırladığı favori DJ setleri seçkisinde de açıkhava festivallerinden kulüp gecelerine; funk house’dan karanlık tınılara uzanıyor. Söz Emre’de… 

Fuchs & Cervus live at Rock’n Coke 

“E f s a n e.”

Beesmunt Soundsystem – Last DJ Set at TrouwAmsterdam

“Amsterdam’ın 24 saat açık kalma iznini alan ilk kulüp, restoran ve sanat alanı Trouw, 3 Ocak 2015’te kapılarını Beesmunt Soundsystem eşliğinde efsane bir set ile kapattı. Bu funk house ve disco’nun harika harmanı set, tarzlar arası mükemmel geçişlerle benim kulüp DJ’liğine olan bakış açımı ilk duyduğum andan beri çok etkiledi ve etkilemeye devam ediyor…”

Skee Mask, Dimensions Festival 2019

“Geçtiğimiz yıl Dimensions Festival’da dinleme ve eşliğinde tepinme fırsatını bulduğum akıl almaz setlerden bir tanesini kuşkusuz Void sahnesi RA Takeover akşamında Skee Mask’e borçluyum. Alabildiğine fütüristik, hi-tech kamyon görünümlü sahneden çaldığı yüksek enerjili karanlık parçalar ile tekrar tekrar ziyaret etmeyi çok sevdiğim, 2 saatlik benzersiz bir yolculuk anısı.”

Floating Points & Four Tet – Final Plastic People 2015

“Floating Points ve Four Tet tarafından hazırlanan, 20 yıllık Londra kulübü olan Plastic People’ın 6 saatlik kapanış soundtrack’i dünyanın dört bir yanından onlarca tarzı kapsıyor.”

Mike Wall – Wall Music Night at Kla/Tex Osnabrück – Stellwerk

“Sanırım 2012 civarında Berlin’de rastgele girmiş bulunduğum Suicide Circus’ta, ‘Dün gece çok iyiydi lan, ne dinledim ben öyle?’ diyerek izini sürdüğüm tekno neferi Mike Wall’a ait bu set gerçek bir parti starter. 2018’de vefat ettiğini öğrenerek üzüldüm, fakat çaldığı setler, ürettiği parçalar ve olduğu insan ile arkasında değerli bir hazine bıraktığını düşünüyorum.”

Dekmantel Podcast 218 – Jonny Rock

“İnanılmaz bir oldschool set. Bu kadar gem ancak madende olur!”