Erasure ve drag queen dostları sunar: “Nerves of Steel”

35 yıllık kariyerini yeni bir albümle taçlandırmaya hazırlanan İngiltere’nin synth pop efsanesi Erasure, The Neon isimli albümünü 21 Ağustos’ta Mute etiketiyle yayımlayacak. 

İkiliden Andy Bell, yeni albümle ilgili “Bu albüm sıkı pop müziğe olan aşkımı tazelemekle ilgili. Umarım hepimizin aşkını… Çocukların bu şarkıları dinlemelerini istiyorum!” gibi iyimser bir yorum yapmıştı. Albüme geri sayım devam ederken bir şarkı daha paylaşan Erasure, “Nerves of Steel” parçasının klibi için RuPaul’s Drag Race’in geçmiş sezonlarında yarışmış drag queenlerle birlikte çalışmış. Brad Hammer’ın yönetmenliğini üstlendiği video klipte; Raja, Detox, Manila Luzon, Morgan McMichaels, Cheddar Gorgeous gibi drag queenleri göz kamaştıran makyajlarıyla şarkıya eşlik ederken izliyoruz.

“Nerves of Steel”, yeni albümden Andy Bell’in favori şarkısıymış. Kliple ilgili paylaştığı mesajda LGBTİ+ komünitesinden arkadaşlarının karantina esnasında benzersiz bir yaratıcılık gösterdiğini belirten Bell, bu eğlenceli klibin ortaya çıkış biçiminin kendisini onurlandırdığını söylüyor. Klibin yıldızlarından Detox da ona hakkını şu sözlerle teslim ediyor: “Erasure, ilk baştan beri queer soundtrack’imin en önemli parçalarından biriydi. Onların yeni işinde yer almak benim için muazzam bir onur.”


Yükleniyor...