Ethan Coen tek başına yönetmen koltuğunda

Geçtiğimiz yıl Coen Kardeşler’den Joel Coen, tek başına yazıp yönettiği ilk filmi olan The Tragedy of Macbeth ile gündemdeydi. Kardeşi Ethan Coen olmadan çektiği ilk solo film deneyimini “40 yılımı her sahneden sonra ya da bir sorun varsa Ethan’a bakarak geçirdim. Onu özledim çünkü bu sefer orada değildi.” diyerek özetlemişti Joel Coen.

Şimdi de Ethan Coen, henüz ismi bilinmeyen, tek başına yönetmen koltuğunda olacağı bir filmle karşımızda. Projeye dair çoğu detay gizemini korusa da Margaret Qualley ve Geraldine Viswanathan‘ın başrolleri paylaşacağı kesinlik kazandı. Çekimler sonbaharda başlayacak.

Film, tutucu bir arkadaşıyla Philadelphia’dan Miami’ye yolculuğa çıkan partici bir genç kadını merkeze alıyor. Sinopsiste paylaşılana göre bir şapka kutusunda duran kesik bir kafa, tadı kaçık bir eski kız arkadaş, gizemli bir evrak çantası ve kötücül bir senatör; macerada karşımıza çıkacaklar arasında.

Senaryoyu, 2000’lerin başında Ethan Coen ve Tricia Cooke ikilisinin beraber yazdığı; ilham kaynaklarının ise Faster, Pussycat! Kill! Kill! ve Beneath the Valley of the Ultra-Vixens gibi filmlerin yönetmeni Russ Meyer olduğu bilinenler arasında.

Margaret Qualley, 2021 çıkışlı Netflix orjinal dizisi Maid‘deki Alex rolüyle hem izleyicilerin hem de sektörün dikkatini çekmişti. Bu performans, Qualley’e Emmy adaylığı getirmişti. Qualley’nin başrollerinden biri olduğu Claire Denis filmi Stars at Noon, prömiyerini bu yıl Cannes Film Festivali’nde yapmıştı. Ayrıca önümüzdeki ay Toronto Film Festivali’nde prömiyer yapacak Sanctuarynin de kadrosunda Qualley.

Geraldine Viswanathan ise geçtiğimiz yıllarda peş peşe yayımlanan Blockers ve Bad Educationdaki performanslarıyla tanınıyor. Şu sıralar post-prodüksiyon sürecinde olan The Beanie Bubble filmi için de Elizabeth Banks, Zach Galifianakis ve Sarah Snook ile kamera karşısına geçti.

Yazı: Hatice Melike Gürer