Evcilik Günleri: Gizem Kara, Ozan İpin ve Tolga Durman’dan dayanışma temalı bir oyun

Fiziksel mesafelenme sürecinde yaptığınız çeşitli üretimlerinize dair çağrımıza katılım sürüyor. Detaylar burada

Gizem Kara, Ozan İpin ve Tolga Durman, 27-29 Mart’ta düzenlenen “Dayanışma” temalı StaySafe!Jam için yaptıkları oyunlarını bizle paylaştı. Oyunun yaratım sürecini şöyle anlatıyorlar:

“48 saat süren bu game jam’de üç kişi online olarak haberleşerek oyunumuzu yaptık ve yükledik. Jam teması ‘Solidarity’ yani dayanışma idi. Biz de bu gibi zamanlarda insanları dinginleştirecek bir chill game yapmayı dayanışma olarak gördük. Bir balon içerisindeki karakterimiz dışarıda dünyayı renklere boğarken bir yandan da hâlâ dışarıda gezinen insanları topluyor. Oyundaki boyama mekaniği ve kanvas olarak kullandığımız boş kasaba yaratıcılığı oyuncuya bırakıyor. Bizim paylaştığımız arkadaşlarımızın çok hoşuna gitti, biz de daha çok insan neden görmesin dedik. Ücretsiz olarak yüklediğimiz oyunumuza buradan ulaşabilirsiniz.” 

Gizem Kara, İTÜ İç Mimarlık son sınıf öğrencisi, iki yıldır oyun tasarımıyla uğraşıyor. Ozan İpin ile Bau Game Design sertifika programında tanışmışlar. Ozan, Fransa’ya Japonca öğrenmeye gitmiş ve şu anda İsviçre’de karantina günlerini geçirmekteymiş. Tolga Durman’la ise ilk Ludum Dare 43 jam’inde tanışmışlar. Tolga, bir oyun firmasında Unity Developer olarak çalışmakta. 

Gizem, Ozan ve Tolga’nın diğer oyunlarına da buradan bakılabilir.