Evcilik Günleri: İrem Güler’in fotoğraf makinesinden

Salgın sürecinde yaptığınız çeşitli üretimlerinize dair çağrımız sürüyor… Detaylara buradan ulaşabilirsiniz. 

“Merhaba ben İrem. Karantina günlerinde evde tek başına verdiğim can sıkıntısı savaşı, bir süre sonra majör depresyona dönüştü. Çünkü hepimiz gibi ben de eve kapandığım an, ne yaşadığımı, travmalarımı ve vazgeçtiğimin farkında bile olmadığım hayallerimi hatırladım.

Yıllardır bir dolapta tozlanan fotoğraf makinemi bu çaresizlikle elime aldım. Psikoterapi, ağır antidepresanlar ve yakınlarımın desteğini saymazsak, fotoğraf çekmeye başlamak iyileşmek için ilk adımımdı, kime nasıl ulaşacağını önemsemeden paylaşmak da ikinci. 

Pandemi süresince hissetiğimiz sıkıntının seviyesini ya da klinik etiketleri bir kenara bırakırsak, birçok kişinin normalleşmeye rağmen, halen benimki gibi bir ruh halinde olduğunu gözlemleyebiliyorum. Üreten insanı, üretmek zaten iyileştiriyor. Fakat bütün ön yargılarımızdan sıyrılıp, normalde üretmediğimiz bir alanda ürün çıkarmayı denemek bambaşka bir kapı açıyor. 

Bant Mag. aracılığıyla, sıkıntı içerisinde olan herkese yepyeni sulara gözleri açık dalmalarını öneriyorum. Önemli olan kesinlikle ne kadar iyi ürettiğiniz değil; sadece denemek!”