Evcilik Günleri: Mülksüzler - “Apollo”

İçinde bulunduğumuz fiziksel mesafelenme sürecinde yaptığınız çeşitli üretimlerinizi beklediğimize dair yaptığımız çağrıya gelen paylaşımları Evcilik Günleri başlığı altında yayımlıyoruz. Bu arada çağrıya katılımın buradan sürmekte olduğunu da hatırlatalım. 

Advertisement

Çağrımıza gelen yanıtlar vesilesiyle birçok takipçimizle tanışmaktayız. Berlin’de yerleşik Gizem ve Ozan’la da böyle tanıştık. Karantina sürecinde Berlin’de Mülksüzler isimli bir grup kurmuşlar ve ilk şarkılarını Soundcloud üzerinden yayımlamışlar. İkinci şarkının da yolda olduğunu söyleyen Mülksüzler’e bırakalım sözü.  

Mülksüzler: “Biz Gizem ve Ozan. Üç senedir Berlin’de yaşayan iki Türkiyeliyiz. Grup üyelerimizden Gizem, Berlin’e sosyoloji master’ı yapmak için geldi. Ozan ise özel bir şirkette yazılım yapıyor. Profesyonel hayatımızda bambaşka şeylerle ilgilenmemize rağmen müzik amatör olarak ilgilendiğimiz bir hobizmizdi her zaman için. Son zamanlarda gelişen gündemle beraber, Almanya’da aynı evde karantinaya başlamamız vesilesiyle tamamen kendimizin ürettiği bir müzik yapmak istedik. Söz, müzik, prodüksiyon, tamamını ev ortamında hazırladığımız bu şarkıyı yaptık. Şarkıyı yapınca grubumuza bir de Ursula Le Guin’in kitabından esinlenerek bulduğumuz, ‘Mülksüzler’ adını koyduk. Mülksüzler neden bir grup olmasın diye düşünüp, bu mail adresini alıp, bir Soundcloud hesabı oluşturduk. Grup ismimize ve müzik tarzımıza, gündeme, yaşadığımız sürreel gerçekliğe uygun olduğunu düşünerek karar verdik. Şu ana kadar sadece kendi eğlencemiz için ürettiğimiz müziğin bütün aşamalarını kendimiz yaratarak oluşturduğumuz bu şarkı boyunca inanılmaz keyif aldik. Bu süreç sonrasında her hafta sonu yeni bir şarkı yapma kararı aldık. Bant Mag.’ı severek takip eden insanlar olarak ilanı gördüğümüzde ‘Neden olmasın?’ diye düşündük. Umarız aşağıdaki şarkımızı dans ederek ve eğlenerek dinlersiniz!”