Everett True’dan yeni yayınevi: “Rejected Unknown”

Ünlü müzik yazarı Everett True, “dünyanın reddedilenleri ve uyumsuzları”nın kitaplarını basacak bir yayınevi kurdu. Rejected Unknown ismini taşıyan yayınevi, yazarların bugüne dek çeşitli yayınevlerinden kabul görmemiş kitaplarını yayımlayarak işe koyuluyor!

Everett True’yu bu yayınevi için etkileyen şey, 33⅓ serisinin, ünlü yazarın Daniel Johnston’ın Hi, How Are You? albümüyle ilgili teklifini reddetmesi olmuş. Konuyla ilgili açıklama yapan True, bugüne dek birçok harika kitabın bu şekilde reddedilmiş olduğunu bildiğini ve bu konuyla ilgili bir şeyler yapma zamanının geldiğini dile getiriyor. “Jack Sargeant ve Karren Ablaze gibi müthiş yazarların reddedilmiş kitapları olduğunu biliyorum” diyen True, kendisinin “gülünç” olarak tanımladığı durumla ilgili kolları sıvamaya karar vermiş. Rejected Unknown’la ilgili hazırlanan basın bülteninde, söz konusu yayınevinin basacağı kitapların “geleneksel yayınevleri için fazla iyi” olduğunun altı çiziliyor.

Kitle desteğiyle yayınlarını sürdürecek olan Rejected Unknown’un ilk kitabı 101 Albums You Should Die Before You Hear ismini taşıyacak. Kitap için açılan Indiegogo sayfasını buradan görebilir ve projeye destek olabilir, bilgi sahibi olabilirsiniz.