Ewan McGregor, yeniden Obi-Wan Kenobi’yi canlandırmaya hazırlanıyor

Disney’in yeni streaming platformu Disney Plus, üçüncü Star Wars yapımı için kolları sıvadı. Üstelik bu kez serinin hayranlarını epey heyecanlandıracak bir proje gündemde.

The Phantom Menace, Attack of the Clones ve Revenge of the Sith filmlerinde Obi-Wan Kenobi’yi canlandıran Ewan McGregor, bu karakteri merkezine alacak yeni bir canlı aksiyon dizisi için görüşmelere başladı. Ünlü oyuncu geçtiğimiz yıllarda Obi-Wan’ı yeniden oynamayı çok istediğini çeşitli röportajlarında dillendirmişti. Hatta Lucasfilm ve Disney’in Solo filmini resmiyete kavuşturmasının ardından Obi-Wan Kenobi’nin bir spin-off filmi hakettiğini söylemişti. Han Solo’yu konu eden filmin birçok açıdan Star Wars evreninin en başarısız yapımı olmasının ardından spin-off filmlerle ilgili tutumunu değiştiren yapımcılar, Disney Plus için farklı spin-off diziler yaratıyor. Ewan McGregor’un dahil olacağı proje de Obi-Wan’a odaklanacak bir dizi olacak.

Disney Plus’ta izleyeceğimiz diğer Star Wars yapımları da Jon Favreau’nun merakla beklediğimiz The Mandalorian’ı ve Diego Luna’nın Rogue One filmindeki karakteri Cassian Andor’u konu edecek bir dizi. Henüz Obi-Wan dizisiyle ilgili somut açıklamalar gelmedi ama söylentiler, geçtiğimiz yıl Fargo’yla Altın Küre kazanan Ewan McGregor’un Star Wars evrenine yaklaşık 15 yılın ardından döneceği yönünde.