Ezra Furman’ın “punk rock” albümünden ilk şarkı

Yeni grubu The Visions’la geçtiğimiz yıl bir albüm yayınlayan Ezra Furman arayı açmıyor. “Bu bizim punk rock albümümüz” diye tanımladığı Twelve Nudes isimli yeni albümünü 30 Ağustos’ta paylaşacak Ezra Furman, albümün ilk teklisini de klibiyle birlikte yayınladı.

Albümü Oakland’da kısa sürede kaydettiklerini söyleyen Furman, Twelve Nudes’daki şarkıların dünyanın hepten kötüye gittiği  bir dönemde yazıldığını ve saklayacak hiçbir şeyleri olmadığını belirtiyor. İlk tekli “Calm Down aka I Should Not Be Alone”, tatmin edici bir iştah açıcı. Kızgın bir Ezra Furman duyuyoruz, ki kendisi de kayıtlar sırasında çığlık atarken sesini zedelediğini söylüyor. Şarkının mesajını da şu sözlerle özetliyor Furman:

“Bozulmuş bir toplumda yaşamanın ne denli kötü hissettirdiğini kabul ettikten sonra karşı koymaya, daha iyi bir ortam hayal etmeye başlayabilirsin.”

Bon Iver, Tinariwen ve Future Islands gibi isimlerle çalışmış olan animasyon sanatçısı ve müzisyen Beth Jeans Houghton imzalı yeni Ezra Furman klibi de aşağıda.