F4’a 4 gün kala: Marvel’ın diğer karakterlerin güçlerini kopyalayabilen mutantı “Hope Summers”

Fantastic Four filmi için geri sayımımızın son günlerine geldik! Geri sayım süresince mercek altına aldığımız Marvel karakterlerinde bugün sıra, ilk olarak 2007 tarihli X-Men #205 çizgi romanında karşımıza çıkan Hope Summers’a geldi.


Marvel takipçilerinin favorilerinden House of M ve Decimation çizgi romanlarında yaşanan olayların ardından sonra doğan ilk mutant olan Hope Summers, Alaska’daki Cooperstown’da dünyaya geliyor. Zaman yolculuğu yapabilen Sentinel Nimrod, Hope Summers doğmadan önce bölgeye gelip insanları yoldaki bebeğin mutant olduğu konusunda uyarıyor. Marvel’ın genetik harikası karakteri Cable tarafından doğumunun hemen ardından kurtarılan Hope Summers’ın mutantları ve insanlığı kurtarılacağına inanılıyor. Sonrasında bebek Summers, Mystique tarafından kötü niyetlerle kaçırılıyor fakat Gambit onu, Mystique’in elinden kurtarıyor.

963005-15_cable_21

Çeşitli Marvel çizgi romanlarında son yıllarda sıklıkla yer alan karakterlerden biri olan Hope Summers, Mike Carey ve Chris Bachalo tarafından yaratılmış. Jean Grey School Students, X-Force gibi grupların üyesi olan Hope Summers’ı en çok Cable ile birlikte görüyoruz. Messiah War çizgi romanında Cable’a Hope’u kurtarması için yardım eden isim de Deadpool olmuştu. Hope Summers’ın süper gücü diğer karakterlerin güçlerini kopyalayabilmesi ve eksiksiz olarak kullanabilmesi.

Henüz Marvel’ın sinematik evreninde göremediğimiz Hope Summers, video ve kutu oyunlarında çeşitli defalarda karşımıza çıkmıştı.