Spider-Man: Across The Spider-Verse için ısınma turları başladı

Marvel sinematik evreninin gittikçe genişleyen haritası hem kafa karıştırmaya hem de damaklarda benzer tatlar bırakmaya devam ederken, Sony’nin Spider-Man karakterine buram buram çizgi roman kokan bir bakış getirdiği animasyon harikası Spider-Man: Into The Spider-Verse büyük övgüler toplamış, En İyi Animasyon Film dalında bir de Oscar kazanmıştı. Serinin beklenen devam filmi Brezilya’daki Comic-Con’da paylaşılan ilk bakış klibiyle yüzünü gösterdi.

Devam filminin ismi Spider-Man: Across The Spider-Verse. Bir kez daha alternatif evrenlerdeki Spidey versiyonlarını bir araya getirecek film için önümüzde uzuuuun bir bekleme süreci var. Nitekim film için belirlenen vizyon tarihi 7 Ekim 2022. Üstelik Across The Spider-Verse iki bölüm olarak kurgulanmış. Henüz ikinci bölümün yayın takvimine dair bir bilgi paylaşılmadı.

İlk tanıtım, animasyon yapımın baş karakteri Miles Morales’in “cezalı” şekilde kapandığı odasında başlıyor. Spider-Gwen’in sürpriz ziyaretiyle afallayan Miles, bir anda kendini siyah Spider-Man kostümüyle evrenler arası kozmik bir uçuşun içinde buluyor. 

Joaquim Dos Santos, Kemp Powers ve Justin K. Thompson yönetmen koltuğunu paylaşıyor. Senaryo ise Phil Lord ve Chris Miller tarafından yazılmış. Miles Morales’e hayat veren Shameik Moore bir kez daha seslendirme kadrosunda. Jake Johnson (Peter B. Parker), Nicolas Cage (Spider-Noir) John Mulaney (Spider-Ham), Zoë Kravitz (Mary Jane) ve Brian Tyree Henry (Jefferson Davis) gibi yıldız isimlerin yeni macerada olup olmadığı da henüz merak konusu.

Into The Spider-Verse’ün post-credit sahnesinde karşımıza çıkan Spider-Man 2099 da devam filminin baş karakterlerinden biri olacak. Kendisini yıldız oyuncu Oscar Isaac seslendirmekte. HBO dizisi Insecure ile tanıdığımız Issa Rae de Spider-Man: Across The Spider-Verse ile Marvel evrenine ilk adımını atacak. 

İlk filmin yarattığı beklentilerin büyük olduğuna şüphe yok. Hatta ilk filmde kesişen Spidey evrenlerinin gördüğü ilgi, canlı aksiyon uyarlaması konusunda da yapımcılara ilham vermişti. Neticesinde, 17 Aralık’ta vizyona girecek Spider-Man: No Way Home filminde şimdiye dek çekilmiş tüm Spider-Man filmlerinden oyuncular, kötüler ve yan karakterlerin bir araya geleceğini biliyoruz.