“Fast Color” filminin dizi uyarlaması Viola Davis’ten geliyor

Oscar’lı oyuncu Viola Davis ve eşi Julius Tennon’ın yapım şirketi JuVee Productions, Amazon Studios ile birleşerek 2018 yapımı bilim kurgu filmi Fast Color’ı diziye uyarlıyor. Projeyi hayata geçiren ekipte filmin senaristleri Julia Hart ve Jordan Horowitz de bulunuyor.

Geçtiğimiz yılın nisan ayında yayınlanan film, Ruth, Bo ve Lila adlı üç kuşaktan siyahi kadının doğaüstü olaylar ve güçlerle karşılaştıkları yaşamlarını ele alıyor. İlk gösterimi South by Soutwest Festivali’nde (SXSW) yapılan film, eleştirmenlerin radarına hemen takıldı ve sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Filmin dizi uyarlaması, evden kaçan eski bir uyuşturucu bağımlısı olan Ruth’un eve dönüp, kaybettiğini sandığı güçlerini yeniden keşfetmesini konu alıyor. Üç kuşaktan kadın bir araya gelince, hem birbirleri hem de kendilerinden önce gelenler hakkında bilgi edinip aralarından birinin dünyayı kurtaracağını fark ediyor. İlk bölümün yönetmenliğini üstlenecek Hart, “Bu dünyada yaşamaya devam etme fırsatımız için daha heyecanlı olamazdık, özellikle bu kadınlarla. Viola, Julius, Mickey, Pete ve Amazon ekibinden daha iyi ortaklar düşünemezdim.” açıklamasını yaptı.