Lena Waithe, dizi dünyasına açık evlilik temasıyla dönüyor

Master of None ile en iyi komedi dizisi yazarı dalında Emmy ödülü sahibi ve geçen senenin hit filmlerinden Queen & Slim’in senaristi olan Lena Waithe, Amazon Studios ile yeni bir drama dizisine hazırlanıyor. Adının Open olması planlanan proje, açık evliliği merkeze alan ilk televizyon yapımlarından biri olacak. Ryan Murphy, 2014’te aynı konuda aynı isimli bir dizi fikriyle HBO’nun kapısını çalmıştı, fakat proje yeşil ışığı görememişti. 

Waithe, The Hollywood Reporter’a yaptığı açıklamada gelenek dışı evliliklerin tabu olarak görülmesinden bahsetti: “Ben açık  bir evlilikte bulunmadım, ama bunu çok etkileyici buluyorum. Eğer ben eşimi aldattığımı söylesem, ‘evet, hep böyle olur’ dersiniz. Ama size açık bir evlilikte bulduğumu söylersem, bunu Scientology’ye katılmamla aynı şekilde karşılarsınız.” Lena Waithe, toplumun evlilik konusunda çok tutucu bir görüşe sahip olduğunu ve bakış açılarının yeniden değerlendirilmesi gerektiğini dile getirdi ve ekledi: “Şu an elimizde olan şey her neyse, yürümüyor.”

Kabarık televizyon geçmişinde The Chi, Boomerang ve Twenties dizileri bulunan Waithe, Amazon ile anlaşması kapsamında birkaç dizi projesine daha imza atacak. Bunların ilki, Little Marvin’in kaleme aldığı Them: Covenant adlı korku antolojisi.

Yazı: Cansu Çubukçu