Fever Ray yeni albüm için geri sayımı başlattı

İsveçli elektronik müzik ikilisi The Knife’ın solisti Karin Elisabeth Dreijer’in solo projesi Fever Ray, geçtiğimiz ay “What They Call Us” teklisiyle sessizliğini bozmuştu. Şimdi ise bir albümün yaklaşmakta olduğunu müjdeleyen “Carbon Dioxide” şarkısıyla dansa kaldırıyor.


Son albümü Plunge’ı 2017’de, 18 şarkışlık remiks derlemesini de 2019’da yayımlamıştı Fever Ray. Radical Romantics adını verdiği yeni koleksiyonu için de takvimlerde 10 Mart’ı kalplerle donatabiliriz. Mute ve Rabid Records ortaklığıyla yayımlanacak albümün prodüksiyonunda The Knife’ın diğer yarısı ve kardeşi Olof Dreijer’le güçlerini birleştirmiş. Albümde parmağı olan isimler arasında Nine Inch Nails’ten Trent Reznor ve Atticus Ross’la birlikte Nídia, Aasthma (Johannes Berglund, Peder Mannerfelt ve Pär Grindvik), Vessel ve görsel sanatçı Martin Falck bulunmakta.

Son tekli “What They Call Us” albümün açılış şarkısı olacak. İkinci tadımlık “Carbon Dioxide” ile Fever Ray denince akılda canlanan distopik dans parçalarına bir yenisi ekleniyor. Yoğun synth katmanları ve çarpıcı beatler kol kola giriyor, Karin Dreijer’in büyüleyici vokalleri yine tüyleri diken diken ediyor. Şarkı aşağıda, lirik videosu burada. “Hocus pocus!”

Yıllar sonra Fever Ray heyecanını yeniden canlandıracak Radical Romantics’in şarkı listesi ve kapak görseli aşağıda.

1- What They Call Us
2- Shiver
3- New Utensils
4- Kandy
5- Even It Out
6- Looking For A Ghost
7- Carbon Dioxide
8- North
9- Tapping Fingers
10- Bottom Of The Ocean