Futbol efsaneleri de Marvel kahramanı olabilir

Marvel evreninin kapsama alanı gün geçtikçe genişliyor. Farklı evrenlerle beklenmedik kesişmeler yapmayı seven Marvel, bu kez EA Sports’un önümüzdeki ay piyasaya çıkacak futbol oyunu FIFA 23 ile güçlerini birleştirmiş.


Böyle bir senaryoda, akla ilk gelenin Spider-Man, Thor ya da Black Widow gibi sevilen Marvel kahramanlarını yeşil sahada görmek olması muhtemel. Iron Man’in asistini Sadio Mané’nin gole çevirdiği bir oyun fikri kulağa fena gelmese de FIFA 23 için farklı bir rota takip edilmiş. Bu sefer kahraman suretinde göreceğimiz isimler, emekliye ayrılmış yıldız futbolcular.

FIFA Ultimate Team kapsamında erişime açılacak Heroes seçeneğinde, Dünya Kupası tarihine iz bırakmış 21 futbolcunun süper kahramana dönüştüğü kartlar yer alacak. Sonbaharda düzenlenecek 2022 Dünya Kupası’nın da yaklaştığını hesaba katınca, hem EA Sports hem Marvel Entertainment akıllıca (!) bir ortaklığın yolunu bulmuş anlayacağınız. 

Heroes kartları için her futbolcunun özel kostüm tasarımlarının da görüldüğü illüstrasyonlar hazırlanmış. 21 futbolcunun tam listesi henüz bilinmiyor fakat seçkiden beş isim belli. Fildişi Sahilleri milli takımının yıllarca kaptanlığını yapan Yaya Touré, 2006 Dünya Kupası’nda yarı finale çıkan Portekiz takımının stoperi Ricardo Carvalho, 2002 Dünya Kupası’yla özdeşleşen yeteneklerden Güney Koreli kanat oyuncusu Park Ji-sung, İtalya’nın saha görüşü ve mücadele azmiyle efsaneleşen dinamosu Claudio Marchisio ve tabii ki ABD futbolunun bugüne dek yetiştirdiği en büyük yıldız olan Landon Donovan

Aşağıda görebileceğiniz kartlarda, süper kahraman isimleri de mevcut. İlk partiden favorimiz, Marchisio için seçilen Il Principino. 

yaya toure marvel
ricardo carvalho marvel
park ji-sung marvel
claudio marchisio marvel
landon donovan marvel

Ortaklığın kapsamı oyuncularla sınırlı değil. Yine FIFA Ultimate Team’de kullanılabilecek kimi toplar, forma tasarımları, stadyumlar vb. çeşitlemelere de gidilecek. Gamerlardan olumlu dönüşlerin geleceği bir senaryoda, EA Sports ve Marvel’ın daha fazla oyuncuyu kahramanlaştıracağına, hatta yolun oyuncuların çeşitli maceralara atıldığı zorlama çizgi romanlara varacağına şüphe yok.