I Am Groot için geri sayım başlasın

Türkiye’de 14 Haziran’da erişime açılacak Disney+, kataloğunu sevilen evrenlerden orijinal serilerle genişletmeye devam ediyor. Marvel Studios ortaklığıyla şimdiden fan favorileri arasına giren işlere imza atan platform, Guardians of the Galaxy spin-off serisi I Am Groot için de geri sayımı başlattı.


Orijinal seride kelime haznesi oldukça kısıtlı karakteri seslendiren Vin Diesel, animasyon I Am Groot serisi için de mikrofon başına geçmiş. Ayrıca Guardians of the Galaxy filmlerinin yönetmeni James Gunn da yapımcı kadrosunda. Her bölümünde ayrı bir macera anlatacak dizi, Guardians of the Galaxy vol. 2 filminde gördüğümüz Baby Groot’a odaklanacak. İlk olarak 2020’de duyurulan projede karakterin büyüme sürecine ve yıldızlar arasında başına açılan türlü belalara tanık olacağız.

Şu ana kadar diziye dair paylaşılan detaylar sınırlı fakat sıkı Marvel fanları, internete sızan kimi storyboard çizimlerine dayanarak Dave Bautista’nın canlandırdığı Drax karakterini göreceğimiz bir bölüm olacağı yönünde tahminler yapıyor. Bekleyip göreceğiz.

i am groot

Disney+, I Am Groot dizisinden paylaştığı ilk görselin ardından ilk resmî posteri de dolaşıma sokarak yayın tarihini duyurdu. Henüz kaç bölümden oluşacağı bilinmeyen ilk sezon, 10 Ağustos’ta başlıyor. Posteri hemen aşağıda görebilirsiniz.

i am groot poster