Filistin’in yer altı sesleri Anahit Sahne’de

Boiler Room’un 2018 yılında gerçekleştirdiği ve Filistin’in yeraltı müzik dünyasından DJ ve MC’leri bir araya getiren buluşması sonrasında kısa bir belgeselle taçlandırılmıştı. Bu belgesel ve Boiler Room aracılığıyla seslerini dünyaya yayan müzisyenlerin bir kısmı, şubat ayında ROOT organizasyonuyla Anahit Sahne’ye geliyor.

Filistinli müzik kolektifi Jazar Crew’un Hayfa’da ana akım sahneye bir alternatif olarak düzenlediği partisiyle birlikte başlayan serüven, tekno ve hip hop ekseninde üretimler yapan genç yetenekleri beraberinde getirdi. 2 Şubat akşamı Anahit Sahne’de gerçekleşecek “Palestine Underground Istanbul” buluşmasında da hem Boiler Room’un belgeselinin gösterimi yapılacak hem de özel canlı performanslar ve DJ setler gerçekleşecek.

palestine

Ülkesinden birçok farklı rap müzisyeniyle iş birlikleri yapan DJ Makimakkuk, Hayfa’dan çıkan heyecan verici müzik kolektifi Jazar Crew, organizasyonları ve setleriyle ülkesinde tekno kültürünün bayrağını taşıyan ODDZ ve deneysel hip hop tınılarıyla Al Nather gecenin konukları. Film gösterimi ve partiye dair detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.