Root Radio’dan 3 günlük Filistin’le dayanışma yayını

Üç dilli (Türkçe, İngilizce ve Arapça) yayın hayatında bir yılı geride bırakan İstanbul merkezli bağımsız ve çevrimiçi radyo istasyonu Root Radio, varoluşunun temelini oluşturan dayanışma motivasyonuyla anlamlı refleksler göstermeye devam ediyor. 

14 Mayıs Cuma sabahından 16 Mayıs Pazar gece yarısına uzanan özel bir yayın akışıyla, bu kez Filistin için ses yükseltiyor Root Radio. “Solidarity with Palestine #savesheikhjarrah” başlıklı dayanışma yayınını şu sözlerle tanımlıyor radyo ekibi:

“Sömürgeci ve ırkçı İsrail devletinin, Filistin halklarına yönelik gerçekleştirdiği sistematik saldırı, abluka, katliam ve imha politikasının devamı olan Şeyh Cerrar’la başlayan ve tüm Filistin’e yayılan işgale karşı yapılan çağrıya Root Radio olarak katılıyoruz. Üç gün devam edecek bir programla tepkimizi büyütüyoruz. Ezilen tüm halkların egemenlere karşı, özgür bir yaşam için gerçekleştirdiği özsavunmayı selamlıyoruz.”

Root Radio’dan Merve Öngen ve Ümit Üret’le henüz bir radyo olarak 3 ayı geride bıraktıkları günlerde gerçekleştirdiğimiz söyleşiyi buradan okuyabilirsiniz.