Flea, Kobe Bryant'ın son maçında özel bir performans sergileyecek

NBA tarihinin gördüğü en yetenekli basketbolculardan biri olan Kobe Bryant, bu sezonun ardından basketbolu bırakıyor.

Bu sezon alışılmış görüntüsünün çok uzağında olan Los Angeles Lakers, playoff’lara kalma şansını haftalar öncesinde kaybetmişti. Bu sebeple normal sezon maçlarının bitişi Kobe Bryant’ın oyunculuk kariyerinin de sonu anlamına geliyor. Son altı maçını kaybeden Lakers, 13 Nisan akşamı kendi sahası Staples Center’da Utah Jazz’ı konuk edecek. Kobe Bryant’ın NBA kariyerinin çeşitli dönemlerinde birlikte oynadığı Shaquille O’Neal, Rick Fox, Robert Horry gibi eski yıldızların da efsaneyi yalnız bırakmayacağı maçta Red Hot Chili Peppers basçısı Flea de parkeye çıkacak. Flea, maçtan önce ABD ulusal marşını Jimi Hendrix tarzında seslendirecek.

Geçtiğimiz aylarda Flea ve Kobe Bryant isimleri farklı bir haberle bir araya gelmişti. ESPN muhabiri Henry Abbott’ın Lakers’ın kötü formunu Kobe Bryant’ın hala oynuyor olmasına bağladığı makalesinin üzerine Twitter hesabından Abbott’a ateş püsküren Flea, söz konusu yazıyı bir çöp olarak tanımlamıştı. Eski Lakers koçu Phil Jackson’ın da bu çıkışı desteklemesiyle sosyal medyada Flea’nin Kobe Bryant’a böylesine sahip çıkması büyük yankı bulmuştu.

Şubat ayında Toronto’da gerçekleşen All-Star maçında Kobe Bryant son kez bu ünvana layık görülmüştü. Maçtan önce Bryant için yayınlanan özel videoyu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.