Fox, "Murder on the Orient Express"in devam filmi için kolları sıvadı

Agatha Christie romanından uyarlanan ve yıldız isimlerle dolu oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Murder on the Orient Express filminin gişe başarısının ardından devam filmi için hazırlıklar başladı. Bir başka Agatha Christie romanı olan Death on the Nileın film uyarlaması yolda.

İlk filmde olduğu gibi uyarlama senaryosu Michael Green tarafından yazılacak Death on the Nile‘ın yönetmeniyle ilgili resmi bir açıklama yapılmadı ama tahminler Murder on the Orient Express‘in yönetmeni Kenneth Branagh’la anlaşılacağı yönünde.

Agatha Christie’nin Murder on the Orient Express‘in üç yıl sonrasında, 1937 yılında yayımladığı Death on the Nile romanı, ilk romanın ana karakterlerinden olan Hercule Poirot’un Nil Nehri’ndeki bir cinayeti araştırmak için Mısır’a yaptığı yolculuğu konu ediyor. Film uyarlamasında yönetmen Kenneth Branagh tarafından canlandırılan Poirot, ikinci filmin de merkezinde olacak.

Söz konusu roman, ilk olarak 1978 yılında sinemaya uyarlanmıştı. Peter Ustinov, Bette Davis ve Jane Birkin gibi isimlerin oyuncu kadrosunda yer aldığı filmin yönetmenliğini John Guillerman üstleniyordu.