Francis Ford Coppola açıkladı: “Apocalypse Now” video oyunu yolda

Ünlü yönetmen Francis Ford Coppola’nın 1979 yılında çektiği Apocalypse Now filminin video oyunu uyarlaması yolda. Telltale Games’in yapımcılığını üstleneceği oyunun filmin yayınlanışının 40. yıl dönümü olan 2019’da piyasada olması planlanıyor.

Bir süre önce Kickstarter kampanyasıyla gündeme gelen Apocalypse Now oyunu, oyuncuları Martin Sheen’in canlandırdığı Captain Benjamin Willard karakteriyle interaktif bir yolculuğa çıkaracak. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Coppola, video oyunlarının gelişimini ve hikaye anlatıcılığında önemli bir medyum haline gelişini gözlemlediğini ve kendisinin bundan yaklaşık 40 yıl önce anlattığı hikayenin günümüzde interaktif olarak geri dönecek olmasından duyduğu heyecanı dile getirdi. Apocalypse Now‘ın yeni bir jenerasyon ve yeni bir formatla ne denli genişleyebileceğini merak ettiğini sözlerine ekleyen Coppola, kurucusu olduğu Zoetrope’la söz konusu projeyi destekleyeceğini açıkladı.

Oyun, filmde Marlon Brando’nun canlandırdığı Colonel Kurtz’un peşinde olan bir ekibi koordine eden Captain Benjamin Willard karakteriyle oyuna katılan oyuncuların, yaptıkları seçimlerle hikayenin akışını kendilerine göre değiştirebileceği bir psikolojik gerilim formatında kurgulanacak. Apocalypse Now video oyunuyla ilgili kapsamlı bilgi için buraya tıklamanız yeterli. Aşağıdaki bağlantıdan filmin fragmanını izleyebilirsiniz.