Frank Miller’ın “The Dark Knight” serisinde dördüncü halka: “The Golden Child”

Batman çizgi roman evreninin en özel serilerinden birine dönüşen Frank Miller’ın The Dark Knight’ı 48 sayfalık yeni bir macerayla devam ediyor.

1986’da yayımlanan ilk macera The Dark Knight Returns’ü, 2001’de The Dark Knight Strikes Again ve üç yıl önce de The Dark Knight III: Master Race takip etmişti. DC’den yapılan açıklamaya göre serinin dördüncü kitabı Dark Knight Returns: The Golden Child’ın çizimleri Brezilyalı sanatçı Rafael Grampá’dan. Grampá, 2013’te Batman: Black and White serisi için de çizim yapmıştı. 

Aralıkta yayımlanacak The Golden Child, Quar ve Kandorian’ın Batman, Superman ve Wonder Woman tarafından alt edilmesinin sonrasında geçiyor. Gotham City’yi koruma görevini artık Batwoman üstleniyor ve Superman ve Wonder Woman’ın kızı Lara Kent’le birlikte şehre bela olan yeni kötüye karşı koyuyor. Kitaba ismini veren Golden Child da Superman ve Wonder Woman’ın oğulları, Lara’nın küçük kardeşi Jonathan Kent. Frank Miller’ın “Ailenin en sihirli üyesi” sözleriyle tanımladığı Kent, Kryptonların tüm bilgi birikimini özel güçleriyle birleştiren küçük bir çocuk. Yazar yaptığı ilk açıklamalarda Lara ve Jonathan’ın farklı karakter özelliklerinin hikâyede önemli rol oynadığını vurguluyor. Miller, Golden Child’ın yapabileceklerinin sınırı olmadığını ve bunun da kitabı yazarken sonsuz bir hayal kurma imkânı tanıdığını söylüyor.

11 Aralık’ta yayımlanacak çizgi romandan ilk sayfa taslakları Entertainment Weekly’de paylaşıldı.