Frozen Clouds gündeminde yitip giden hayaller var

Yazı: Melis Tire - Fotoğraf: Yaren Avcı

Geçtiğimiz yıl yayımlanan bol konuklu Kalbime İnanıcam albümüyle şarkı yazarlığı ve prodüksiyon anlamında yeni bir sayfa açan Frozen Clouds, 2023 başından bu yana üzerimize tekliler savurmaya devam ediyor. Yabancı, Luca Fritz, Arda Ünnü, Denzi ve Parham A.G’den oluşan Frozen Clouds, bu kez hayallerin zamanla nasıl kaybolabildiğine, yıprandığına kafa yoran “o eski günler aklımda” adlı yeni parça ve klibiyle karşımızda.

Depresif hâlini bu kez trap beatleri üzerine akıtan grup, parçanın sonunda yoğun baslarla dinleyeni tam anlamıyla sallıyor. Sözleri Yabancı ve Denzi tarafından yazılan “o eski günler aklımda”nın prodüksiyonu Luca Fritz ve Parham A.G imzalı. Miks ve mastering işlemleri de Luca’nın elinden çıkma.

İstanbul bazlı alternatif prodüksiyon kolektifi Meddah Jiggy’nin yapımını üstlendiği “o eski günler aklımda” klibi de ekipten Altay Erlik’in kadrajından bir parktaki frizbi seansına ortak ediyor. Şarkının ritmik düzenlemesine yapışan yaratıcı kurgusuyla seyir keyfi katlanan klip hemen aşağıda.

Teklinin kapak fotoğrafı da Nick Cave’den Keith Haring’e, Red Hot Chili Peppers’tan Joe Strummer’a birçok efsaneyi fotoğraflayan Monica Fritz’e ait.