FX'den üzücü açıklama: "Louie" geri dönmeyebilir

Son yılların en popüler komedyenlerinden olan Louis CK; yazdığı, başrolünde oynadığı ve yapımcılığını üstlendiği FX dizisi Louie‘nin 2015 yılında yayınlanan beşinci sezonunun ardından diziye bir süre ara vermek istediğini söylemişti. FX başkanı John Landgraf, dizinin geri dönmeme ihtimalinin söz konusu olduğunu açıkladı.

Bugüne dek üç dalda Emmy ödülü kazanan Louie‘nin son bölümü 2015’in mayıs ayında izleyiciyle buluşmuştu. Sonraki dönemde Horace and Pete ve Baskets gibi dizilere imza atan Louis CK, çeşitli film ve animasyonlarda da oyuncu ve seslendirmen olarak yer almıştı. Geçtiğimiz aylarda son turnesinden bir stand-up şovunu Netflix aracılığıyla yayınlayan Louis CK’in kendi dizisine ne zaman döneceği uzun zamandır merak konusuydu.

FX adına açıklamalarda bulunan John Landgraf, henüz beklenen altıncı sezona dair hiçbir gelişmenin olmadığını doğruladı. “Bundan sonra herhangi bir yeni Louie sezonu olmaması muhtemel” diyen Landgraf, yine de ihtimalleri tamamen ortadan kaldırmamak adına önümüzdeki otuz yıl içerisinde dört ya da beş sezon yayınlanabilmesi gibi bir olasılıktan da bahsetti. Komedyenin, hayatının o dönemine dair anlatacaklarının tükenmiş olabileceğini düşünen Landgraf, Louis CK’in ilerde yeni bir Louie sezonu çekmeye karar vermesi durumunda epey farklı bir diziyle karşılaşacağımız görüşünde.

https://www.youtube.com/watch?v=ZBqXTrWmcRU