Galaksiler arası kuir bir macera: “Killer Queens”

Dark Horse Comics, 1950’lerin nostaljik bilim kurgularına kuir penceresinden bakan yeni bir çizgi roman duyurdu. İsmi Killer Queens ve tamamı LGBTİ+ sanatçı ve yazarlardan oluşan bir ekibin ürünü.

İlk bölümü 18 Ağustos’ta yayımlanacak Killer Queens’in baş karakterleri, galaksiler arası çalışan iki gay kiralık katil, Alex ve Max. Kendileri, bir maymun olan kötücül eski patronları Bieti’den çaldıkları bir uzay gemisiyle o gezegen senin, bu gezegen benim geziyor. Bieti de peşlerinde. İkilinin para kazanmak için girdikleri bir kaçırma işi sebebiyle yolları Ay’a düşer. Ama Ay’ın yarısı, dışarıdan gelen ziyaretçilere düşmanca davranan faşist diktatörlük tarafından yönetilmektedir. 

Yazar David M. Booher, Killer Queens hakkında şunları söylüyor:

“LGBTİ+ temsili çok önemli ve biz de kuir karakterlerin yer aldığı eğlenceli bir uzay macerası hazırladık. Bu yine de alışılmış bir LGBTİ+ anlatısı değil. Tüm yaratıcı ekip bu projenin harika bir seriye dönüşmesi için kalbini ortaya koydu ve Dark Horse da süre boyunca bize tam anlamıyla inandı.”

Image Comics’in fantastik serisi FairLady’nin yanı sıra Star Trek ve True Blood çizgi romanları için de çalışmalar yapan Claudia Balboni’nin çizimlerini üstlendiği Killer Queens’den paylaşılan varyant kapaklar harika görünüyor.

Sevdiğimiz yayınevlerinden geride kalan aylarda çıkmış ya da önümüzdeki günlerde yayımlanacak kimi çizgi roman tavsiyelerimizi derlediğimiz “Bugünlerde dikkatimizi çeken 10 yabancı çizgi roman” listesine de buradan ulaşabilirsiniz.