Galaksinin derinliklerinden haberler var: Andor ve Skeleton Crew

Disney ve Lucasfilm’in daha uzun yıllar devam edecek gibi görünen Star Wars hanedanlığının merak uyandıran projelerinden biri, Andor. Birçok Star Wars hayranın beğenisini toplamayı başaran, eski ile yeni üçleme arasında âdeta köprü kuran Rogue One filminin bir uzantısı olacak diziden tazecik bir fragman yayımlandı. Pek fazla bir şeyin açık edilmediği tanıtımda, isyanın ayak seslerini işitmek mümkün:

Bahsi geçen filmden beş yıl öncesini anlatacak Andor‘un odağında; Rogue One’da Diego Luna’nın canlandırdığı, Death Star’ın planlarının çalınmasını sağlayan intihar timinden Cassian Andor karakteri var. Onun ve tanıdık başka yüzlerin imparatorluğa karşı isyan hareketini yürüttüğü günlerdeki deneyimlerini izleyeceğiz. Diego Luna, daha önce dizi hakkında yaptığı açıklamalarda, sonunu bildiğiniz bir karakterin hikâyesini anlatmanın avantajlarından bahsetmiş; böylece karakterle ilgili daha başka katmanları, detayları fark edebildiğinden, derinliğini yakalayabildiğinden söz etmişti.

Diego Luna’ya Adria Arjona, Denise Gough, Genevieve O’Reilly, Stellan Skarsgård, Fiona Shaw, Alex Lawther ve Kyle Soller’ın yer aldığı bir oyuncu kadrosu eşlik ediyor. Rogue One senaristleri takımına mensup Tony Gilroy’un yürüttüğü projede Toby Haynes, Ben Caron ve Susanna White yönetmen koltuğunda.

Andor, 31 Ağustos’ta Disney+ kataloğuna eklenecek.

Star Wars içerik yağmurunda sıradaki durak: Skeleton Crew

Andor fragmanı gün yüzüne çıkmış, Obi-Wan Kenobi dizisi 27 Mayıs itibariyle erişime açılmışken; gelen yeni bir proje haberiyle Star Wars gündeminde sular durulmuyor. Son Spider-Man üçlemesinin yönetmeni Jon Watts’ın rejisi ve son olarak Chaos Walking’i yazmış Christopher Ford’un senaryosuyla hayata geçecek Skeleton Crew dizisinin başrolü duyuruldu: Jude Law.

The Mandalorian ve Book Of Boba Fett ile aynı zaman çizelgesinde yer alacak Skeleton Crew’un hakkında henüz pek bir şey bilmesek de  “Star Wars evreninde kaybolmuş, yaklaşık 10 yaşında bir grup çocuk” hakkında olduğu söyleniyor. Her ne kadar merkezde çocuk karakterler yer alacak olsa da dizinin yetişkinlere yönelik olacağı da gelen haberler arasında. 

Skeleton Crew’un 2023 içinde prömiyer yapması bekleniyor.