Game of Thrones projelerinde sıra Jon Snow odaklı bir dizide

Game of Thrones her ne kadar 2019’da, pek de beğenilmeyen bir final bölümüyle ekran yolculuğunu tamamlamış olsa da HBO’nun altın yumurtlayan seriden vazgeçmeye pek niyeti yok anlaşılan. Fenomen dizinin uzantısı olacak birçok proje için hummalı çalışmalar devam ederken, The Hollywood Reporter’ın özel haberine göre, hayran favorilerinden Jon Snow’u odak noktasına alacak bir seri için de düğmeye resmen basıldı.

Game of Thrones‘un sekizinci ve son sezonunda Jon Snow, Demir Taht’ın potansiyel varisi Aegon Targaryen olduğunu keşfediyor; finalde Westeros’tan sürgün edilip, eski hayatını geride bırakmak üzere Yedi Krallık’ın kuzey sınırındaki Duvar’a geri dönüyordu. Gelen haberlere göre, karakterin (ve dolayısıyla Game of Thrones dizisinin) öyküsü kaldığı yerden devam edecek ve Kit Harington, kendisine iki Emmy adaylığı getirmiş role dönüş yapacak. Rolün fiziksel ve psikolojik olarak kendisini oldukça hırpaladığını birçok kez belirtmiş olan Harington nasıl ikna edildi, merak konusu… Öte yandan proje; Arya Stark (Maisie Williams), Sansa Stark (Sophie Turner) ve Brienne of Tarth (Gwendoline Christie) gibi karakterlerin dönüşü için de açık kapı olarak yorumlanıyor.

Kit Harington; Game of Thrones finali sonrası Marvel sinematik evreninin 4. fazından The Eternals, Amazon Prime’ın antolojik romantik komedi dizisi Modern Love ve National Theatre’ın Henry V prodüksiyonunda rol almıştı. Konuya dair ne kendisinden, ne de HBO cephesinden henüz bir açıklama gelmiş değil.

Game of Thrones uzantılarının ilki olan ve George R.R. Martin romanı Fire & Blood’dan ilhamla hayata geçen House of the Dragon için ise heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Ejderhaların annesi Daenerys’in nerelerden geldiğini, Game of Thrones’da yaşananlardan 200 yıl önce demir tahta hükmeden Targaryen Hanedanı’nı ve onların Ejderhaların Dansı olarak bilinen iç savaşını izleyeceğiz. Kadrosunda Paddy Considine, Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Steve Toussaint, Eve Best, Sonoya Mizuno, Fabien Frankel ve Rhys Ifans gibi isimleri barındıran House of the Dragon; 21 Ağustos’tan itibaren HBO’da ekran macerasına başlayacak.