“Game of Thrones”un final sezonundan fragman

Televizyon tarihinin en büyük prodüksiyonlarından biri olan Game of Thrones’un sekizinci ve final sezonunun yayın tarihi, HBO’nun yayınladığı yeni fragmanla birlikte belli oldu.

Dün gece HBO ekranlarında yayınlanan True Detective dizisinin üçüncü sezon prömiyeri esnasında paylaşılan fragman, uzun süren bekleyişin 14 Nisan’da sona ereceğini müjdeliyor. Son bölümü 2017 yılında yayınlanan dizi, şimdiye kadarki en kısa sezonuyla geri dönüyor. Dizinin sadece altı bölümden oluşacak final sezonunun ardından HBO’nun birçok farklı spin-off diziyi yayına sokmaya hazırlandığını da hatırlatalım.

Dizinin yayın tarihinin açıklanmasıyla birlikte yapımcıların ödül sezonunu kaçırmak istemediği de ortaya çıkmış oldu. Emmy Ödülleri’nde adaylıklar için son tarih olarak belirlenen 31 Mayıs’a kadar sezonun büyük kısmının yayınlanmış olması planlanıyor. Dizinin yaratıcı ekibi, daha önce yaptıkları açıklamalarda kısa bir sezon olmasına rağmen her bölümün birer sinema filmi niteliğinde olduğunu dile getirmişti. 14 Nisan’da başlayacak yeni sezonda sizi neler beklediğine dair ilk ipuçları için de bir buçuk dakikalık etkileyici fragmana bir göz atın!