“Game Of Thrones”un yedinci sezon prömiyeri, rekorlarla birlikte geldi

Heyecanlı bekleyiş 16 Temmuz Pazar günü sona erdi ve HBO’nun en popüler dizisi Game Of Thrones, yedinci sezonuyla ekranlara geri döndü. Dizinin yeni sezonunun ilk bölümü, bugüne dek hakkında en çok Tweet atılan Game Of Thrones bölümü olarak da tarihe geçti.

Twitter’dan yapılan açıklamaya göre, Dragonstone ismini taşıyan bölüm hakkında 2.4 milyon Tweet atılmış. Ed Sheeran’ın göründüğü sahneyle birlikte bölümün açılış ve kapanış sahneleri, hakkında Twitter’da en çok yorum yapılan sahneler olmuş. İlginç bir istatistik de diziden en çok bahsi geçen karakterlerin listesi. Twitter, söz konusu 2.4 milyon Tweet arasından ismi en çok geçen beş karakteri de sıralamış.

  1. Arya Stark
  2. Daenerys Targaryen
  3. Sansa Stark
  4. Cersei Lannister
  5. Jon Snow

Yeni Game Of Thrones bölümü, Twitter istatistikleriyle olduğu kadar rating rakamlarıyla da dikkat çekti. Altıncı sezonun ilk bölümüne nazar %50 daha fazla izleyicinin canlı olarak izlediği bölüm, yalnızca pazar akşamı 16.1 milyon kişi tarafından izlenmiş. Yedinci Game Of Thrones sezonunun prömiyeri, bu istatistikle de HBO tarihine geçti. Söz konusu bölüm, HBO tarihinde en çok izlenen sezon prömiyeri olarak anılacak.

Yükleniyor...