“Watchmen” ikinci sezon söylentilerinde yeni dalga

HBO’nun nefes kesen Watchmen uyarlaması, bitmesin istediğimiz dokuz bölümle damaklarda muazzam bir tat bıraktı. Damon Lindelof’un ellerinden çıkan, kurgusundan çekimlerine, müzik seçimlerinden oyunculuğuna her detayıyla aklımızı çalan Watchmen’in ikinci sezonunun olup olmayacağı konusunda söylentiler artarak devam ediyor.

Dizinin ucu açık biten ilk sezonunun topladığı övgüler ve Watchmen hayranlarının baskıları, Lindelof’un ikinci sezona dair birçok kez açıklama yapmasına sebep oldu. Açıkçası dizinin finalinin ardından gelen süreçte Lindelof’un geleceğe dair söylemlerinin pek de tutarlı olmaması beraberinde büyük bir soru işareti getiriyor. Birkaç kez Watchmen’in tek sezon olarak kurgulandığını ve devamının çekilmeyeceğini söyleyen Lindelof, bu sözleriyle birlikte bu evreni çok sevdiğini ve daha fazla hikâye anlatmak istediğini de dillendiriyor.

Son olarak Deadline’a bir röportaj veren Damon Lindelof, “Bu kapıyı tamamen kapamak istemiyorum. Çünkü iki – üç yıl sonra iyi bir fikrim olduğunda kapıyı açmak çok daha zor olacak,” diyerek yaşadığı kararsızlığı gözler önüne seriyor. Yine de bunun şu an için düşük bir ihtimal olduğunun da altını çiziyor Lindelof ve ekliyor: “Eğer doğru fikir gelirse yeniden projeye dönmekten büyük zevk duyarım. Bu fikir başka birinden de gelebilir, ki bu da fazlasıyla heyecan verici.”

Oyuncu kadrosunda Regina King, Yahya Abdul-Mateen II, Jeremy Irons, Jean Smart ve Tim Blake Nelson gibi isimleri bir araya getiren Watchmen, her yıl onlarca, hatta yüzlerce çizgi roman uyarlaması çekilen günümüz sinema – tv sektöründe izlediğimiz en orijinal işlerden biri. Alan Moore – Garth Ennis ikilisinin yarattığı evrenden ilham alarak yeni ve etkileyici bir anlatı yaratmayı başaran Damon Lindelof’un Watchmen’le ilgili kafa karıştıran açıklamaları bir süre daha devam edecek gibi görünüyor.