GAYYA Kolektif, “Arcade” sergisiyle Bant Mag. Havuz / Bina’da

Bağımsız sanat oluşumu GAYYA Kolektif, Arcade sergisiyle Bant Mag. Havuz / Bina’da konuğumuz oluyor. Bir haftaya yayılacak etkinliklerle İstanbul’daki farklı mekânları kapsamına alacak Arcade haftasında, 21 sanatçının farklı disiplinlerdeki işlerini bir araya getirecek sergi 11-17 Aralık aralığında ziyarete açık olacak.

Serginin motivasyonu ve ortaya çıkışı için söz GAYYA Kolektif ekibinde:

“Arcade serimizin sergisinde hepimizin zaman zaman hissettiği özellikle şu son iki yıllık süreçte daha yoğun olarak kendini gösteren, değişen, dönüşüme uğrayan gerçeklik algımızı yirmi bir farklı lubun sanatçıyla konu ediniyoruz. Bazı anlarda bizi birinin yönlendirdiği bir oyunun içindeymiş gibi hissettiren bu dünyanın içindeki adlandıramağımız olaylar silsilesine bakmak isteyen herkesi Bant Mag. ile düzenlediğimiz sergimize bekliyoruz!”

Sergide yer alacak sanatçılar şöyle:

Syntia
Zeynep Sami
Jenesis
RaikaLara
el1fkk
Doğa Can
Beste İleri
Doğa Evren
Mina Lal Kocasoy
Sibel ggNash
Ofkeliadamim
Vanessa Ponte
DirtyProjector
Selenay Tektunalı
Özgür Can Taşçı
Damla Şahinbaş
Iren Yılmaz
Diren.art
Mx.ruth
Filiz Izem
71 cm canavar travesti Kiki ggNash

GAYYA Kolektif organizasyonuyla hayata geçen Arcade haftasının açılışı Şahika’da bir partiyle yapılacak. Bant Mag. Havuz / Bina’nın yanı sıra Kadıköy’den mini festival için kapısını açan bir diğer mekân da KargART.  

11 Aralık’taki sergi açılışında Lanaissance, DJ kabininde olacak. Kapanış partisi ve Arcade haftasına dair diğer detaylar için kolektifin sosyal medya hesaplarını takipte kalın!